Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Styczniowe premiery literackie. 10 książek na początek nowego roku

Julia Kalęba
Julia Kalęba
- Kiedy w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku pierwszy raz przyjechałem na Svalbard, każdy wiedział, kim jest Harald. Jego imię powtarzali z szacunkiem polarnicy różnych narodowości i zaraz dodawali, że to jeden z ostatnich traperów. Z czasem na traperskich włościach został tylko on - wspomina Adam Wajrak. Trzydziestosiedmioletni Harald Soleim trafił na Svalbard w 1977 roku. Choć planował zostać tam jedynie rok, by potem ruszyć na podbój Ameryki Południowej, Kapp Wijk stało się jego domem na kolejnych czterdzieści lat. W swojej traperskiej chatce gościł agentów KGB, norweską królową i światowej sławy pianistę.
Portret człowieka, który żył tak, jak zawsze pragnął, i tak jak jego zdaniem żyć było trzeba, rysuje Norweski pisarz i dziennikarz Birger Amundsen. Reportaż "HARALD. Czterdzieści lat na Spitzbergenie" w tłumaczeniu Karoliny Drozdowskiej ukaże się 13 stycznia nakładem Wydawnictwa Czarne.
- Kiedy w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku pierwszy raz przyjechałem na Svalbard, każdy wiedział, kim jest Harald. Jego imię powtarzali z szacunkiem polarnicy różnych narodowości i zaraz dodawali, że to jeden z ostatnich traperów. Z czasem na traperskich włościach został tylko on - wspomina Adam Wajrak. Trzydziestosiedmioletni Harald Soleim trafił na Svalbard w 1977 roku. Choć planował zostać tam jedynie rok, by potem ruszyć na podbój Ameryki Południowej, Kapp Wijk stało się jego domem na kolejnych czterdzieści lat. W swojej traperskiej chatce gościł agentów KGB, norweską królową i światowej sławy pianistę. Portret człowieka, który żył tak, jak zawsze pragnął, i tak jak jego zdaniem żyć było trzeba, rysuje Norweski pisarz i dziennikarz Birger Amundsen. Reportaż "HARALD. Czterdzieści lat na Spitzbergenie" w tłumaczeniu Karoliny Drozdowskiej ukaże się 13 stycznia nakładem Wydawnictwa Czarne. Wydawnictwo Czarne
Czytelnicy będą mogli wybrać między powieścią, reportażem, literaturą popularnonaukową oraz gatunkową, zbiorem wywiadów o wąskiej specjalizacji lub będącym odpowiedzią na najbardziej palące tematy współczesności. Zestawiliśmy 10 tytułów, które otworzą czytelniczy rok 2021.
Okazje

Książka w prezencie? Świetny pomysł

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Styczniowe premiery literackie. 10 książek na początek nowego roku - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto