Szczypiorniści Polski zajęli drugie miejsce w Pucharze Gdyni [zdjęcia]

Maciej Czarniak
W decydującym meczu Polacy zremisowali z Rosją i nie zdobyli ...
W decydującym meczu Polacy zremisowali z Rosją i nie zdobyli ... Maciej Czarniak
W decydującym meczu Polacy zremisowali z Rosją i nie zdobyli Pucharu Gdyni.

Po dwóch meczach turnieju Polacy zajmowali drugie miejsce w tabeli za liderującą Rosją. Aby wygrać turniej musieli odnieść zwycięstwo także w ostatnim meczu. Wiadomo jednak było, że łatwo nie będzie. Wszystko dlatego, że rywalem mieli być wspomnieni wcześniej Rosjanie. Faworyci naszej grupy wygrali oba swoje mecze i w ostatnim spotkaniu turnieju także byli faworytami.

Polska zagrała niezły mecz, a brak wygranej wynika ze słabej drugiej połowy. Polacy prowadzili już nawet 24:22 i właśnie wtedy nastąpił niemal 10-minutowy przestój w grze Biało-czerwonych. W tym czasie Rosjanie zdobyli 5 goli i wyszli na prowadzenie 27:24. Gdy zaczynała się 60-ta minuta gry to jednak Polska prowadziła 29:28, ale na pół minuty przed końcem rywale wyrównali. Niestety ostatnia akcja przeprowadzona była chaotycznie i nie pomógł także rzut rozpaczy. Polakom pozostało drugie miejsce w turnieju, a ze zwycięstwa mogli cieszyć się Rosjanie.