Szczypiorniści ulegli Hiszpanom (29:30)

Polscy piłkarze ręczni po pięknym zwycięstwie z gospodarzami igrzysk (33:19), dzisiaj (12 sierpnia) ulegli reprezentacji Hiszpanii. Prowadzili pięcioma bramkami, ale przez ostatnie 13 minut meczu strzelili tylko 2, a Hiszpanie 9.

Spotkanie było bardzo wyrównane. Przez pierwsze dwadzieścia minut to Hiszpanie utrzymywali jedno, lub dwu punktową przewagę, później na prowadzenie wyszli nasi reprezentanci i w 47. minucie uzyskali największą przewagę 27:22. Jednak w trzy minuty Hiszpanie odrobili trzy bramki niebezpiecznie zbliżając się do Polaków. W 58. minucie przewaga przepadła - 29:29. Kiedy do końca pozostały dwie minuty Tkaczyk trafia w poprzeczkę, Hiszpanie szybko kontrują i strzelają, jak się później okazuje zwycięską bramkę na 29:30.