T-Mobile Ekstraklasa: Lechia Gdańsk 0:1 Zagłębie Lubin [relacja live]

Redakcja MM
Redakcja MM
Zapraszamy na relację na żywo z meczu Lechia- Zagłębie. Start ...
Zapraszamy na relację na żywo z meczu Lechia- Zagłębie. Start ... Michał Parzuchowski
Lechia znów nie wygrała na PGE Arenie. Szybko zdobyty gol Małkowskiego ustawił spotkanie.

Po 24 kolejkach Lechia jest czternasta (3 punkty nad strefą spadkową), a Zagłębie zajmuje dwunaste miejsce. Oba zespoły dzielą jedynie 3 punkty, łączy natomiast walka o utrzymanie w lidze, co sprawi, że mecz będzie na pewno wyrównany.

Lechia i Zagłębie na pewno dobrze wspominają ostatnią kolejkę. Gdańszczanie wygrali na wyjeździe 3:1 z innym rywalem w walce o otrzymanie w lidze - GKS-em Bełchatów i po jego sobotniej porażce se Śląskiem ma szansę przeskoczyć bełchatowian w tabeli. Z kolei lubinianie wygrali u siebie 2:1 z zawsze nieobliczalnym i groźnym zespołem Jagiellonii Białystok.

W składzie Lechii Gdańsk zabraknie dziś Rafała Janickiego, który musi pauzować za czwartą żółtą kartkę w tym sezonie oraz Piotra Wiśniewskiego, Ivansa Lukjanovsa i Luki Vućko, ale może znowu błyśnie młody Kosecki lub sugerujący powrót formy Traore.

Żółte kartki: Widanov (38')

90+3' Koniec meczu. Rozpaczliwe ataki Lechii już nic nie dały. Gdańszczanie na wiosnę nadal bez zwycięstwa na PGE Arenie i w oczy znów zagląda im widmo spadku.
90+1'
Rymaniak za Hodura.
90' Buchalik ratuję Lechię przed stratą drugiego gola broniąc strzał Sernasa.
87' Wilczek za Rakowskiego
83'
POPRZECZKA po strzale Traore. Była super okazja na wyrównanie.
82'
Za Hajrapetjana wchodzi Machaj.
80' Za M.Małkowskiego wchodzi Woźniak.
78' I kolejny rzut rożny dla lubinian.Buchalik łatwo łapie wrzutkę.
77'
Grzelczak powinien już chyba udać się do szatni. Beznadziejny mecz tego zawodnika przejawia się w kolejnym już strzale obok bramki.
72'
Strzał Madery broni Ptak. Chwilę później źle piłkę dośrodkowuje Grzelczak.
69'
Żółtą kartkę dostaje Traore za faul na Widanowie.
65' Tym razem obok słupka Traore.
63' Napór Lechii trwa, ale strzał Hajrapetjana nad pprzeczką. Zaraz potem Madera obok bramki.
58' Kosecki wywalczył kolejny korner. Bomba Kożansa na bramkę gości powala na ziemię Banasia.
55' Strzał Traore wyłapuje Ptak.
53'
Sporna piłka na 18 metrze. Lechia zostawia ją gościom.
51'
Pawłowski niecelnie na bramkę Buchalika, a wcześniej napastnicy Lechii gubią się w polu karnym gości. Siódmy rzut rożny Lechii. Ptak dobrze łapie dośrodkowanie Traore
49'
Madera dostał żółtą kartkę. Wcześniej nieudany strzał Koseckiego.
47' Znowu rzut rożny dla Zagłębia. Znowu nieudany.
46'
Zaczynamy 2 połowę. Za Bąka pojawił się Kożans.

Lechia próbuje atakować, ale strasznie razi neiskutecznością. Niestety nie ma też komu wykonac ostatniego podania. Jeśli w grze gdańszczan coś szybko się nie zmieni, nie będa oni mieli szansy nawet na remis w tym meczu.

45+4'
Trochę zamieszania w polu karnym Zagłębie, ale nic z niego nie wynikło. Koniec pierwszej połowy
45' Kolejny rzut rożny dla Lechii z którego nic nie wynika. Doliczone 4 minuty.
44' Bąk zdeżył się z Sernasem i leży na murawie.
40'
Świetna okazja dla Lechii! Wilk podaje na głowę Grzelczaka, ale ten strzela w środek bramki
37'
Żółtą kartkę za faul na Traore dostaje Widenow
36'
Najlepsza jak dotąd akcja Lechii. Kosecki dośrodkowuje, a po rykoszecie piłka trafia do Wilka. Jego strzał blokują obrońcy, a dobijający Grzelczak kolejny raz nie trafia w światło bramki.
33'
Kolejny strzał Grzelczaka obok słupka.
31' Róg za róg.Dośrodkowanie trafi do Wilka, który strzela. Niestety Traore na spalonym.
30' Po akcji Pawłowskiego Zagłębie ma rzut rożny. Piłka trafia do Banasia, którego strzał głową leci nad poprzeczką.
27' Kolejny rzut rożny dla Lechii. Dośrodkowanie Traore wybija Banaś.
25' Korner dla Lechii wybity przez obrońców z Lubina
22' Piłkę z pola karnego wybija Nowak.
21'
Buchalik ratuje Lechię świetną interwencją po strzale Pawłowskiego. Róg dla Zagłębia.
19'
Spiker kolejny raz prosi kibiców Lechii o zdjęcie transparentu z pytaniem "Dlaczego dzieci bijecie?" i przekleństwem w kolorach Arki Gdynia
17' Traore wywalczył rzut rożny, ale zaraz potem zepsuł dośrodkowanie
15' Lechia w końcu atakuje. Grzelczak strzela obok słupka.
14' Dobre, ostre dośrodkowanie Traore, ale bramkarz gości skutecznie piąstkuje
11' GOL. Niestety Lechia traci pierwszego gola. Po podaniu Pawłowskiego, do bramki Buchalika trafia M.Małkowski.
9' Obrońcy Lechii wybijają kolejne dośrodkowanie, a do zbyt długiego podania nie dochodzi kosecki.
7' Goście strzelają, ale zyskują jedynie rzut rożny, który dobrze wyłapuje Buchalik
6' Za Małkowskiego wchodzi zupełnie nierozgrzany Buchalik.
5' Niestety już po kilku minutach meczu potrzebna będzie zmiana bramkarza. Małkowski złapał kontuzję kolana.
4' Tym razem pomocy lekarskiej potrzebuje Małkowski.
2' W polu karnym (po starciu z Banasiem) leży Deleu.
1' Zagłębie w niecenzuralnych okrzykach wspierają kibice Arki Gdynia. Pierwszy słaby korner dla gości.
1' Lechia na zielono-biało, Zagłębie na pomarańczowo-czarno. Zaczynamy!
0' Mecz rozpocznie się o godz. 16. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!

Widzów: 14.985

Sędziuje: Stefański (Bydgoszcz) oraz Rostkowski, Boniek