T-Mobile Ekstraklasa: Bezzębna Lechia nie dała rady Zagłębiu. Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 0:1.

Piotr Wiśniewski
PGE Arena nadal pozostaje dla Lechii wiosną zaczarowana. Gdańszczanie nie potrafią odnieść zwycięstwa na gdańskiej arenie Euro 2012, a w lany poniedziałek podopieczni Pawła Janasa nie sprostali Zagłębiu Lubin, które wygrało w Gdańsku 1:0. Kluczowa dla wyniku spotkania akcja miała miejsce w 11. minucie. Akcję Pawłowskiego wykończył Małkowski. Zwycięstwo przybliżyło lubinian do utrzymania w T-Mobile Ekstraklasie.

Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 - M. Małkowski (11).

Lechia: S. Małkowski (6' Buchalik) - Deleu, Madera, Bąk (46' Kożans), Wilk - Kosecki, Bajić, Nowak, Hajrapetjan (82' Machaj), Traore - Grzelczak.

Zagłębie: Ptak - Vidanov, Banaś, Horvath, Costa - Pawłowski, Rakowski (86' Wilczek), Bilek, Hodur (92' Rymaniak), M. Małkowski (81' Woźniak) - Sernas.

Żółte kartki: Madera, Traore (Lechia) oraz WidanoW (Zagłębie).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoscz).

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin [RELACJA NA ŻYWO]

Koniec meczu. Lechia przegrała z Zagłębiem 0:1.

Na ostatnie minuty trener Janas posyła na boisku Machaja, który zastąpił Hajrapetjana.

W przerwie w zespole Lechii zaszła jedna zmiana. Krzysztofa Bąka zastąpił Sergejs Kożans.

Mecz w Gdańsku ogląda z trybun 14985 widzów.

Koniec pierwszej połowy. Zagłębie prowadzi do przerwy 1:0. Lechia miała swoje sytuacje, ale jak na razie bramkarz Zagłębia nie skapitulował.

Radość w sektorze gości. W 12. minucie Zagłębie wychodzi na prowadzenie. Po akcji Pawłowskiego piłkę w siatce umieścił Małkowski.

Dramat pierwszego bramkarz Lechii - Małkowskiego, który w 6. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. W jego miejsce wszedł Buchalik.

Skład Lechii: Małkowski - Deleu, Madera, Bąk, Wilk - Kosecki, Bajić, Hajrapetjan, Nowak, Traore - Grzelczak.

Zagłębie: Ptak - Widanow, Banaś, Horvath, Costa - Pałwowski, Rakowski, Bilek, Hodur, Małkowski - Sernas.

W rundzie jesiennej Lechia pokonała Zagłębie Lubin 1:0 po bramce Marcina Pietrowskiego. Teraz każde zwycięstwo podopiecznych Pawła Janasa jest dla nich na wagę złota. Zagłębie łatwo jednak skóry nie sprzeda. Wiosną "Miedziowi" spisują się bardzo dobrze. W dodatku w Gdańsku wspierać będzie lubinian bardzo liczna grupa kibiców. Na to spotkanie wybierają się także sympatycy Arki Gdynia.