Piotr WiśniewskiZaktualizowano
Lechia wygrała w Łodzi z Widzewem 1:0 czym praktycznie zapewniła sobie utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Abdou Razack Traore. Traore mógł jednak zakończyć spotkanie z dorobkiem dwóch goli, ale pod koniec meczu fatalnie przestrzelił rzut karny. Do końca sezonu Lechii pozostały dwa mecze - z Legią i Ruchem, swój mecz w tej kolejce rozegra jeszcze ŁKS, a w tej chwili przewaga gdańszczan nad strefą spadkową wynosi sześć punktów.

Widzew Łódź - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 - Traore (14)

Widzew: Mielcarz - Bartkowski (73 Ben Radhia), Ukah, Bieniuk, Abbes - Panka, Pinheiro (46' Oziębała) - Broź, Rybicki (46' Okachi), Kaczmarek - Matusiak.

Lechia: Małkowski - Janicki, Bąk, Madera, Hajrapetjan - Nowak, Machaj (46' Bajić), Surma, Wilk (76' Deleu), Traore - Grzelczak (79' Pietrowski).

Żółte kartki: Bieniuk, Ukah (Widzew) oraz Bąk, Traore (Lechia).

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

90+3 min. - Koniec meczu. Lechia wygrała 1:0. Ta wygrana praktycznie oznacza utrzymanie gdańszczan w T-Mobile Ekstraklasie.

90+2 min. - Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka przeszła cale pole karne, akcję kończył Matusiak, uderzył bardzo niecelnie.

90 min. - Mecz potrwa jeszcze 180 sekund.

87 min. - Traore przekombinował i nie trafił z "11"! Próbował technicznie, a przeniósł piłkę nad poprzeczką!

86 min. - Razack wpadł w pole karne i padł na murawę. Zdaniem sędziego Ukah faulował. Karny dla Lechii.

86 min. - Próba strzału Matusiaka. I tyle na ten temat.

82 min. - Z boiska wieje nudą.

79 min. - Marcin Pietrowski zastąpił na boisku Piotra Grzelczaka.

78 min. - Przerwa w grze. Na boisku leży Grzelczak, który opuści boisko z powodu kontuzji stawu skokowego.

76 min. - Zmiana w Lechii. Deleu za Wilka.

74 min. - Oziębała z wolnego wprost w ręce Mielcarza.

73 min. - Zmiana w Widzewie. Ben Radhia za Bartkowskiego.

73 min. - Ukah otrzymał żółtą kartkę, który napił się wody...bez zgody sędziego.

72 min. - Żółta kartka dla Bieniuka.

70 min. - Nowak szukał Razacka, szybszy Mielcarz, który rozpoczął akcję Widzewa.

69 min. - Wilk - strzelał czy dośrodkowywał? W każdym razie zagranie kompletnie nieudane.

69 min. - Na trybunach cisza jak makiem zasiał.

68 min. - Razack wrzucił piłkę w pole karne, piłkę adresował do Grzelczaka, który był na spalonym.

67 min. - Traore uderzył, poprawił, po rękach Mielcarza piłka tuż nad poprzeczka.

65 min. - Surma odebrał piłką Abbesowi, po czym osaczony przez dwóch widzewiaków stracił piłkę.

62 min. - Piłka w siatce Lechii, ale gol nieuznany. Na spalonym był bowiem Matusiak, który musnął piłkę zanim wpadła do bramki.

61 min. - Oziębała chciał się zabrać z piłką do środka, skuteczna jednak interwencja obrońcy Lechii.

60 min. - Traore ukarany żółtą kartką.

59 min. - Nieudany drybling Kaczmarka, wprost pod nogi lechistów.

55 min. - Grzelczak ładnie próbował odgrywać w polu karnym do nadbiegających kolegów, sytuację wyjaśniają widzewiacy.

53 min. - Widzew mógł "skarcić" Lechią z kontry. Piłka dotarła do Oziębały, który będąc w polu karnym w dobrej sytuacji znacznie przestrzelił.

52 min. - Nowak wstrzelił piłkę wprost w ręce Mielcarza.

52 min. - Grzelczak faulowany przez Abbesa.

50 min. - Dośrodkowanie Kaczmarka z wolnego zbyt płaskie. Czy w drugiej połowie Widzew zagra z większym zębem?

49 min. - Rozpędzony Oziębala był nieprzepisowo powstrzymywany przez Bąka, za co obrońca Lechii ukarany został żółtą kartką.

46 min. - W przerwie doszło do kilku zmian. W Widzewie: Oziębała za Pinheiro, Okachi za Rybickiego, a w Lechii; Bajić za Machaja.

46 min.- Rozpoczęła się druga połowa.

45 min. - Pierwsza połowa potrwała równo 45 minut. Do przerwy Lechia prowadzi w Łodzi 1:0. Mecz stoi na niskim poziomie. Jedyną bramkę jak na razie zdobył Abdou Razack Traore.

45 min. - Doba wrzutka widzewiaka, z problemami, ale broni Małkowski.

42 min. - Senna atmosfera tego spotkania. Senność udzieliła się także piłkarzom. Tempo meczu nie jest na najwyższych obrotach. Z pewnością obu drużynom daje się we znaki upał, jaki nawiedził w sobotę całą Polskę.

39 min. - Wilk do Pawła Nowaka. Nowak pognał z piłką, skuteczna interwencja defensora Widzewa.

38 min. - Broź wysoko, wysoko ponad bramką.

36 min. - Fatalny błąd Ukaha, na czystą pozycję wychodził Grzelczak, zbyt długo jednak czekał i z interwencją zdążył Bieniuk.

35 min. - Kaczmarek centrował, piłki przeszła całe pole karne, nie przeciął jej żaden z widzewiaków.

32 min. - Bardzo nieprecyzyjne dośrodkowanie Wilka. Próbował przerzucić piłkę na przeciwległą stronę, ale tam zabrakło kolegi z zespołu.

30 min. - Piłkę wyłuskał Wilk, ale był na spalonym.

29 min. - Piłka kierowana do Traore. Razack uderzył z pierwszej piłki nad poprzeczką.

28 min. - Broź do Matusiaka. "Radogol" z pierwszej piłki, minimalnie obok słupka. Ładna próba widzewiaka.

27 min. - Wilk płasko w pole karne, akcję zamykał Nowak, jego strzał z bliska został zablokowany.

25 min. - Piłka podskoczyła Pance, futbolówka w posiadaniu lechistów.

23 min. - Z krótkiej piłki uderzył Bartkowski. Niecelnie.

23 min. - Akcja w trójkącie: Abbes-Kaczmarek.Rybicki. Wrzutka tego ostatniego zablokowana. Rzut rożny dla Widzewa.

21 min. - Rybicki wywalczył rzut rożny dla Widzewa.

20 min. - Z błędu Rybickiego skorzystał Wilk, który zdecydował się na strzał. Zbyt słaby by mógł zaskoczyć Mielcarza.

19 min. - Nowak w pole karne, piłka podbita przez Bieniuka, korner dla Lechii.

18 min. - W odpowiedzi zbyt głębokie dośrodkowanie Kaczmarka.

18 min. -- Wilk zszedł do środka, zagrał do Nowaka, Nowak ponownie do Wilka, ten dośrodkował w pole karne, ale tam nie było żadnego z lechistów.

16 min. - Tym razem uderzał Grzelczak. Bardzo niecelnie.

14 min. - Gol dla Lechii. Zdobywcą bramki Abdou Razack Traore. Piłkarz Lechii dopadł do piłki odbitej wślizgiem przez obrońcę Widzewa, uderzył płasko zza pola karnego i wyprowadził Lechię na prowadzenie.

12 min. - Niedokładnie rozegrana akcja przez lechistów.

9 min. - Słupek ratuje Lechię przed utratą bramki! Krótko rozegrany rzut wolny. Do piłki dopadł Bruno Pinheiro i futbolówka obija słupek bramki strzeżonej przez Małkowskiego.

8 min. - Kaczmarek próbował minąć Surmę, a ten sfaulował pomocnika Widzewa.

6 min. - Dobra wrzutka Kaczmarka z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył obrońca Lechii, który zażegnał niebezpieczeństwo.

5 min. - Akcja Lechii "spaliła na panewce". Gdańszczanie rozgrywali piłkę pod polem karnym gospodarzy. Niedokładne zagranie do Traore.

3 min. - Nowak bił piłkę na krótszy słupek. Jednak niedokładnie.

3 min. - Gdańszczanie wywalczyli rzut rożny.

1 min. - Pierwsza okazja Lechii. Grzelczak zablokowany.

1 min. - Pierwszy gwizdek sędziego. Rozpoczęli gospodarze.

Oba zespoły są już na boisku. Za chwilę początek meczu. Czy byli widzewiacy grający dziś w barwach Lechii poprowadzą zespół do wygranej na wagę utrzymania w T-Mobile Ekstraklasie?

Składy:

Widzew: Mielcarz - Bartkowski, Ukah, Bieniuk, Abbes - Panka, Pinheiro - Broź, Rybicki, Kaczmarek - Matusiak.

Lechia: Małkowski - Janicki, Madera, Bąk, Hajrapetjan - Surma - Traore, Machaj, Nowak, Wilk - Grzelczak.

Sebastian Madera twierdzi, że Lechia się utrzyma. Były piłkarz Widzewa Łódź w sobotę zagra przeciwko byłemu klubowi.

Kolejne dwa warunki potrzebne do spełnienia to: przegrana ŁKS-u z Ruchem w Chorzowie oraz porażka Cracovii w derbach Krakowa. Więcej o sytuacji w tabeli drużyn zagrożonych degradacją piszemy tutaj.

- Grałem przeciwko ŁKS, jutro zagram z Lechią, potem w Kielcach. To moje byłe kluby. Życzę i ŁKS i Lechii utrzymania, choć wiem, że to nie jest możliwe. Kto rozegra lepiej końcówkę sezonu, ten się będzie cieszył. Kibicuję tak samo łodzianom i gdańszczanom - mówi Marcin Kaczmarek w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".

Peter Schmeichel z wizytą w Polsce

Materiał oryginalny: T-Mobile Ekstraklasa: Widzew Łódź - Lechia Gdańsk 0:1. Wygrana Lechii na wagę ekstraklasy [FOTO] - Gdańsk Nasze Miasto