Tauron Lang Team Race w Gdańsku. Na starcie prawie 500 zawodników [WYNIKI]

ŁŻ
Tomasz Bolt/Polska Press
Tauron Lang Team Race w Gdańsku odbył się w niedzielę, 14 czerwca.. W zawodach wystartowało w sumie blisko 500 zawodników.

Wyścig szosowy odbywał się na dwóch dystansach - MAXI i MINI. Na krótszej, 51-kilometrowej trasie, o zwycięstwie decydowały dosłownie ułamki sekund, bo do mety dojechał cały peleton. Najszybszy okazał się Leszek Brunke, który dystans ten pokonał w czasie 1:19.18. Wśród pań natomiast najszybsza okazała się Patrycja Lorkowska (1:25.29).

Z kolei na dystansie MAXI (85km) cztery z pięciu czołowych miejsc padły łupem Rosjan. Najszybszy był Aleksandr Fadiejew (2:07.37), a na najniższym stopniu podium stanął Polak, Daniel Majkowski (2:08.53). Z kolei wśród pań na tym dystansie zwyciężyła Agnieszka Sikora (2:19.15).

Skandia Maraton Lang Team. Rekord uczestników w Gdańsku [ZDJĘCIA]

- Zazdroszczę wam rywalizacji, bo atmosfera w Gdańsku jest wspaniała. Tauron Lang Team Race ma promować kolarstwo wśród młodszych i starszych, dać im szansę na realizację swoich pasji. Powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch” ciągle jest aktualne. Każdy kto się trochę porusza, od razu lepiej się czuje - cieszył się Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.