Tawrija Symferopol lepsza od Lechii

Piotr Wiśniewski
T. Bołt
Rok temu z tym samym rywalem biało-zieloni przegrali 1:4. Teraz było nieco lepiej, ale i tak gdańszczanie musieli zejść z boiska pokonani. Tawrija Symferopol pokonała Lechię 2:1. W niedzielę podopieczni Tomasza Kafarskiego zmierzą się ze Spartakiem Nalczik.

Trener Kafarski mógł w tym meczu skorzystać z piłkarzy, którzy w poniedziałek dołączyli na zgrupowanie. W późniejszym terminie do Turcji dolecieli bowiem: Abdou Razack Traore, Ivans Lukjanovs i Sebastian Małkowski. W składzie zabrakło natomiast Lewona Hajrapetjana. Ormianin wystąpił w narodowej reprezentacji w meczu przeciwko Gruzji. Jego zespół przegrał 1:2. W wyjściowym składzie na środku obrony zagrał testowany przez gdański klub Albarracin.

Od początku zagrał także Peter Cvirik. Obaj nie uchronili jednak Lechii przed utratą dwóch bramek do przerwy. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się skuteczny zimą Bedi Buval.

A oto jak spotkanie podsumował szkoleniowiec biało-zielonych. - Na początku przegrywaliśmy 0:2, ale później było już lepiej, a momentami bardzo dobrze. Jeden z momentów dobrej gry w naszym wykonaniu wykorzystał Buval. Krzysztof Bąk dokładnie zacentrował do Francuza, a ten precyzyjnym strzałem głową z 10 metrów uzyskał dla nas bramkę kontaktową. W 20 minucie spotkania plac gry, z powodu kontuzji, opuścił Tomasz Bobrowski. W tej chwili nie ma jednak dokładnej diagnozy odnośnie tego urazu - opisuje Tomasz Kafarski.

Lechia Gdańsk - Tawrija Simferopol 1:2 (0:2)
Bramka dla Lechii: Buval 75’

Lechia: Małkowski - Andriuskevicius, Cvirik (75’ Janicki), Albarracin, Bąk - Surma (45’ Bajić), Traore (70’ Lukjanovs), Poźniak (65’ Wiśniewski) - Bobrowski (20’ Pietrowski), Buval, Sazankou (65’ Wiśniewski).