Tczewska Amatorska Liga Siatkówki zainaugurowała sezon

(pb)
Siatkarze z Nowego Stawu pokonali w trzech setach młodych zawodników z Bruka Tczew.
10 zespołów będzie rywalizować w tegorocznej edycji tczewskiej amatorskiej ligi siatkówki. W I kolejce zagrało 8 zespołów. Mecz Medyka Tczew z Kar-Lab Gdynią został przełożony.

W inauguracyjnych spotkaniach wygrywały wyżej notowane drużyny. Malborkowi II zacięty opór stawiało Zblewo. Ostatecznie goście zza Wisły wygrali w czterech setach (25:20, 14:25, 25:17, 25:16). W takim samym stosunku Grom Nowy Staw pokonał tczewski Bruk (23:25, 26:24, 25:15, 25:17). Miejscowi po wygraniu pierwszej partii, w drugiej mieli piłkę setową, jednak przegrali tę część meczu i kolejne dwie. W pierwszej odsłonie trzeciego pojedynku tczewski Hydro stawiał zacięty opór TKKF Malbork, ale uległ 23:25. Dwie kolejne partie malborczycy rozstrzygnęli na swą korzyść już bez problemów, 27:17, 25:15. W ostatnim pojedynku, tczewskich drużyn, Metrix zwyciężył Katolika 3:0 (28:26, 25:14, 25:13).

• Zagrają

W sobotę, 8 i niedzielę, 10 marca, na dwóch boiskach hali tczewskiego II Liceum Ogólnokształcącego odbędą się kolejne mecze ligi. Dziś, w ramach II kolejki zmierzą się: Medyk - Bruk (godz. 10), TKKF Malbork - Katolik (10), Malbork II - Gdynia (11.30), Nowy Staw - Metrix (11.30), Hydro - Zblewo (12.30). Jutro zagrają: Medyk - Malbork II (10), Zblewo - Gdynia (10), TKKF Malbork - Nowy Staw (11.30), Metrix - Hydro (11.30), Katolik - Bruk (12.30).

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?