TKH Nesta Toruń - Energa Stoczniowiec Gdańsk 3:7

Energa Stoczniowiec wygrał w Toruniu z TKH Nesta 7:3 w meczu grupy B Polskiej Ligi Hokeja. To był ósmy mecz w tym sezonie tych zespołów i po raz siódmy wygrali gdańszczanie. Stoczniowiec rozegrał też ostatni mecz wyjazdowy w drugiej fazie rozgrywek, a przed nim teraz mecze u siebie z Ciarko KH Sanok oraz Aksam Unią Oświęcim.

Stoczniowiec nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa w Toruniu. Od początku meczu to gdańszczanie dyktowali warunki gry. Pierwszego gola strzelił Bartłomiej Wróbel, kiedy to goście grali w liczebnej przewadze. Pod koniec drugiej tercji wynik podwyższył Marek Wróbel i Stoczniowiec szybko ułożył wynik spotkania po swojej myśli.
W drugiej tercji trwała dobra i skuteczna gra podopiecznych trenera Andrzeja Słowakiewicza. Gdańszczanie atakowali, stwarzali okazje i strzelali gole. W ciągu nieco ponad minuty bramki numer trzy i cztery dla Stoczniowca strzelili Wojciech Jankowski i Aron Chmielewski. Po dwóch tercjach nasi hokeiści mieli cztery gole przewagi i to pozwoliło zagrać im spokojnie w ostatniej części tego spotkania.
W trzeciej tercji to gdańszczanie jako pierwsi zdobyli gola. Krążek w bramce gospodarzy umieścił Josef Vitek. I choć później to zawodnicy z Torunia dwukrotnie pokonali Przemysława Odrobnego, to ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Słowakiewicza, a wynik spotkania ustalił Vitek.
Stoczniowiec ma do rozegrania jeszcze dwa mecze, a potrzebuje tylko trzech punktów, aby zapewnić sobie drugie miejsce w tabeli grupy B i awans do fazy play-off, w której rozstrzygać się będzie gra o medale mistrzostw Polski.

TKH Nesta Toruń - Energa Stoczniowiec Gdańsk 3:7 (0:2, 1:3, 2:2)
Bramki: 0:1 B. Wróbel - Skutchan - Rzeszutko (5.58, w przewadze), 0:2 M. Wróbel - Chmielewski (16.43, w przewadze), 0:3 Jankowski - Skutchan (28.05), 0:4 Chmielewski (29.13), 1:4 Bomastek - Kubat (29.21), 1:5 Skutchan - Kostecki - Rzeszutko (38.25), 1:6 Vitek - Chmielewski (44.15), 2:6 Marmurowi cz - Buril (45.31), 3:6 Buril - Marmurowi cz - Kuchnicki (48.37, w przewadze), 3:7 Vitek - M. Wróbel (50.54).
TKH: Stepokura (41 Plaskiewicz) - Chrzanowski, Kubat; Lidtke, Buril; Talaga, Pietras; Porębski, Gimiński - Bomastek, Bomba, Dołęga; Minge, Kuchnicki, Marmurowicz; Chyliński, Winiarski, Wieczorek oraz Kalinowski.
Stoczniowiec: Odrobny - B. Wróbel, Kostecki; Skrzypkowski, Mateusz Rompkowski; Smeja, Benasiewicz; Maciej Rompkowski, Maciejewski - Steber, Rzeszutko, Skutchan; Furo, Ziółkowski, Jankowski; Vitek, M. Wróbel, Chmielewski; Strużyk, Kabat, Wróblewski.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny