Paweł Stankiewicz
Piotr Wiśniewski
Piotr Wiśniewski Piotr Hukało
Nowa drużyna Tylko Lechia Gdańsk Baltia zagrała pierwszy oficjalny mecz w historii. Drużyna, która powstała dzięki pomysłowi Dariusza Krawczyka, jednego z akcjonariuszy mniejszościowych Lechii, pokonała zespół Respect Przejazdowo 4:3 na inaugurację sezonu w grupie drugiej klasy B. Na boisku i trybunach nie zabrakło znanych postaci.

TLG Baltia, czyli Tylko Lechia Gdańsk Baltia, nie ma być konkurencją dla pierwszoligowego zespołu Lechii. Na zapleczu ekstraklasy występuje pierwszy zespół biało-zielonych, a drużyna TLG to fajna inicjatywa sympatyków i byłych graczy Lechii.

Dla kibiców sygnał był jasny - Lechia Gdańsk wróciła na Traugutta. Na trybunach pojawiło się około 800 sympatyków biało-zielonych. Dla fanów był darmowy grill, a dla dzieci dmuchana zjeżdżalnia. Mecz z trybun oglądali m.in. Lech Kulwicki, Dusan Kuciak czy Deleu, a na murawie pojawili się Michał Pietroń, Maciej Kostrzewa, Krzysztof Rusinek, Marek Zieńczuk, Janusz Melaniuk czy Piotr Wiśniewski.

Kibice zobaczyli mecz pełen emocji. Początkowo wszystko układało się po myśli gości, którzy na początku drugiej połowy prowadzili 3:1. Potem górę wzięło doświadczenie. Kontaktowego gola strzelił Melaniuk, a do wyrównania doprowadził Wiśniewski. Zwycięstwo gospodarzom w 90 minucie spotkania zapewnił Pietroń, który wykorzystał dośrodkowanie grającego cały mecz Zieńczuka. Warto dodać, że na boisku było dużo emocji. W drugiej połowie dwóch zawodników z Przejazdowa otrzymało czerwone kartki. Z kolei w doliczonym zasie gry czerwoną kartką - za dwie żółte - ukarany został Melaniuk. Po zakończeniu spotkania podopieczni trenera Macieja Kalkowskiego wraz z kibicami cieszyli się z inauguracyjnego zwycięstwa.

TLG Baltia - Respect Przejazdowo 4:3 (1:2)

Bramki: 1:0 Krzysztof Rusinek (34), 1:1 Sebastian Popieliński (36), 1:2 Iwan Komljew (45), 1:3 Iwan Komljew (63), 2:3 Janusz Melaniuk (78), 3:3 Piotr Wiśniewski (80), 4:3 Michał Pietroń (90)

TLG Baltia: Sojak - Kubinowski (51 Gródek), Pietroń, Sambor, Rompca - Wiech (62 Radziński), Jasiński (46 Kostrzewa) - Rusinek, Zieńczuk, Kuzia (46 Melaniuk) - Świeczkowski (46 Wiśniewski)