(raf)
20.10.2019 Kibice Arki Gdynia podczas derbów Trójmiasta z Lechią Gdańsk
20.10.2019 Kibice Arki Gdynia podczas derbów Trójmiasta z Lechią Gdańsk Przemysław Świderski
PKO Ekstraklasa. Sezon 2019/2020 nie należy do udanych dla piłkarzy Arki Gdynia. Mimo to żółto-niebiescy w kilku spotkaniach błysnęli, udowadniając kibicom, że nie zamierzają składać broni. Fanom szczególnie w pamięci utkwiły niesamowite powroty, kiedy to drużyna potrafiła ratować się, przegrywając 0:2. Tam było w meczu derbowym z faworyzowaną Lechią Gdańsk i w wiosennym starciu z Rakowem Częstochowa.

Top 5 najlepszych meczów Arki Gdynia

W przypadku Arki miejsce rozgrywania meczu nie jest bez znaczenia. Żółto-niebiescy lepiej radzą sobie, kiedy grają przed własną publicznością. W naszym subiektywnym zestawieniu pięciu najlepszych spotkań sezonu 2019/2020 trzy wyróżniające się spotkania rozgrywane były na stadionie miejskim przy ul. Olimpijskiej.

Dwa z nich zapadły kibicom w pamięć z racji dramaturgii. Tak było w ostatnich derbach Trójmiasta, 20 października 2019 roku, kiedy to żółto-niebiescy przegrywali już 0:2 po trafieniach niezawodnego Flávio Paixão. Do 75 minuty przegrywali, ale po heroicznej walce zdołali jednak doprowadzić do remisu. I to w 9 minucie doliczonego czasu gry!

Jeszcze gorzej Arka zaprezentowała się na początku spotkania z Rakowem Częstochowa, z którym po 39 minutach przegrywała 0:2. Po przerwie doszło jednak do przemiany arkowców, którzy zaczęli odrabiać straty, a w efekcie wygrali 3:2! W obu tych spotkaniach niezwykle ważne były trafienia Marko Vejinovicia.

1: 17 sierpnia 2019 roku Arka Gdynia – Lech Poznań 0:0

2: 21 września 2019 roku ŁKS Łódź – Arka Gdynia 1:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Dawit Schirtladze (21), 0:2 Dawit Schirtladze (43), 1:2 Rafał Kujawa (52), 1:3 Michał Nalepa (58), 1:4 Maciej Jankowski (72)

3: 20 października 2019 roku Arka Gdynia – Lechia Gdańsk 2:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Flávio Paixão (51), 0:2 Artur Sobiech (53), 1:2 Michał Nalepa (75), 2:2 Marko Vejinović (90+9)

4: 9 listopada 2019 roku Wisła Kraków – Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Maciej Jankowski (72)

5: 22 lutego 2020 roku Akra Gdynia – Raków Częstochowa 3:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Miłosz Szczepański (4), 0:2 Tomáš Petrášek (39), 1:2 Mateusz Młyński (72), 2:2 Marko Vejinović (88), 3:2 Nemanja Mihajlović (90+1)

Do 26 kwietnia 2020 roku włącznie piłkarze PKO Ekstraklasy nie pojawią się na boiskach, co ma związek z pandemią koronawirusa na świecie. Czy piłkarze Arki Gdynia zdołają jeszcze rozegrać w sezonie 2019/2020 ligowe spotkanie?