Trefl Gdańsk nie wykorzystał szansy na wygraną. Było 2:0, sześć piłek meczowych i porażka. Mistrzowie Polski triumfują w Ergo Arenie

Jakub Steinborn
Siatkarze Trefla Gdańsk byli bliscy pokonania mistrzów Polski. Ostatecznie to Jastrzębski Węgiel triumfował w Ergo Arenie i Trefl oddalił się od gry w play-off.

Trefl od początku dzielnie walczył i niespodziewanie wygrał dwa pierwsze sety robiąc duże kroki w kierunku cennego zwycięstwa. Wygrana 3:0 lub 3:1 gwarantowała drużynie z Gdańska awans do fazy play-off. Później jednak do głosu doszli mistrzowie Polski, którzy wzięli się do pracy. Wygrali dwa kolejne sety i o wygranej decydował tie-break.

W piątym secie wszystko układało się po myśli Trefla, który prowadził już 11:8. Wprawdzie goście odrobili straty, ale gdańszczanie mieli sześć piłek meczowych. Niestety, żadnej nie wykorzystali. Swoją szansę wykorzystała za to drużyna Jastrzębskiego Węgla, która wygrała w Ergo Arenie. Blisko cztery tysiące kibiców obejrzało jednak dobre i bardzo emocjonujące spotkanie. To oznacza, że Trefl musi wygrać wyjazdowe spotkanie z zespołem ZAKSA Kędzierzyn Koźle, aby znaleźć się w fazie play-off. Zadanie bardzo trudne, bo ZAKSA będzie grać o to, aby do fazy play-off przystąpić z pierwszego miejsca w tabeli, przed zespołem Jastrzębskiego Węgla.

Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 25:23, 22:25, 20:25, 21:23)

Trefl: Kozub 2 punkty, Mika 20, Paszycki 6, Sasak 9, Lipiński 25, Mordyl 7, Olenderek (libero) oraz Wlazły 15, Łaba 1, Reichert, Kampa 1, Urbanowicz 2

Jastrzębski Węgiel: Toniutti 4, Szymura 21, Macyra 11, Hadrava 3, Fornal 25, Wiśniewski 10, Popiwczak (libero) oraz Boyer 16, Tervaportti, Cedzyński