Trefl przerywa zwycięską passę Turowa. Wiśniewski bohaterem

janas85
janas85
Walka, ambitna gra oraz nieustępliwość Trefla Sopot do ostatnich ...
Walka, ambitna gra oraz nieustępliwość Trefla Sopot do ostatnich ... Maciej Czarniak
Walka, ambitna gra oraz nieustępliwość Trefla Sopot do ostatnich sekund meczu pozwoliły gospodarzom na wygraną z niepokonanym w tym sezonie Turowem Zgorzelec.

Mecz zaczął się od prowadzenia Turowa nad Treflem 0:5, gospodarze swoje pierwsze punkty zdobyli po 3 minutach gry. Sopocianie pierwsze swoje prowadzenie (8:7) uzyskali po ponad 6 minutach gry dzięki rzutom osobistym Łukasza Koszarka oraz Adama Waczyńskiego. W ekipie zgorzeleckiej dobrze wprowadził się na boisko wchodzący z ławki Aaron Cel, który trafił za 3pkt, a chwilę później dorzucił 2 punkty i ustalił wynik pierwszej kwarty na 12:14 dla ekipy przyjezdnej.

Pierwsze akcje drugiej kwarty Trefla to efektowna gra Chrisa Burgessa, który był nie do zatrzymania pod atakowaną tablicą i umieszczał piłkę w koszu dobijając niecelne rzuty kolegów z drużyny. Podczas tej odsłony meczu atak Trefla opierał się na wysokich graczach i oprócz wspomnianego Burgessa (9pkt., 14! zb.), 4 punkty dołączył John Turek, który w całym meczu zdobył 10 punktów i miał 7 zbiórek. Na uwagę zasługuje również przebudzenie się w ataku Adama Waczyńskiego – po kiepskim rozpoczęciu sezonu, w tym meczu był jednym z bohaterów meczu, zdobywając punkty w ważnych momentach. W drużynie Turowa w tej kwarcie punkty zdobywali Aaron Cel, Daniel Kickert, Konrad Wysocki oraz Michał Gabiński i to właśnie gracze Turowa schodzili na przerwę z przewagą 27:32.

Tak jak we wcześniejszym fragmencie gry, tak też po długiej przerwie, koszykarze obu ekip mieli problemy ze zdobywaniem punktów. Nieustępliwość w obronie oraz ciągły nacisk przekładały się na straty oraz rzuty z trudnych pozycji obydwu drużyn. Trzecia kwarta zaczęła się od punktów Trefla, lecz Turów nie oddał prowadzenia w tej kwarcie ani na chwilę. Gracze zgorzeleccy, których grę kreował były gracz Trefla Sopot – Giedrius Gustas, w tej części gry wyszli na swoje najwyższe prowadzenie 35:44. W tym momencie sprawę w swoje ręce wziął Łukasz Koszarek, który większość swoich punktów zdobywał z rzutów osobistych (17/18), wymuszając przewinienia na graczach Turowa. Kwarta zakończyła się remisem (49:49) a autorem ostatnich punktów był niezawodny rozgrywający Trefla, faulowany przy rzucie za 3 punkty.

Ostatni fragment regulaminowej części gry to walka kosz za kosz obu drużyn. W tej kwarcie żadna z ekip nie wyszła na wyższe prowadzenie niż 5 punktów. Trefl grając w ataku głównie zawodnikami obwodowymi nie dał się oddalić punktowo drużynie Turowa. Sopoccy gracze miewający w tym sezonie problem z końcówkami meczów (mecz z Anwilem Włocławek i Energą Czarnymi Słupsk) wyciągnęli wnioski i tym razem zaprezentowali zaangażowanie do ostatniej sekundy meczu. Ostatnia akcja kwarty przy stracie 3 punktów Trefla do Turowa 67:70 była rozgrywana przez Koszarka, który jest niewątpliwie najrówniej grającym zawodnikiem sopockim od początku sezonu. Rozgrywający Trefla spudłował rzut z dystansu, ale kontrolując lot piłki zebrał ją, po czym odrzucił do świetnie ustawionego na obwodzie Łukasza Wiśniewskiego, który z czystej pozycji, bez namysłu oddał celny rzut za trzy punkty doprowadzając w ten sposób do dogrywki!

Dogrywka, a zarazem zwycięstwo ekipy trenera Muzinieksa to efekt świetnie dysponowanego rzutowo Łukasza Wiśniewskiego. Wiśniewski nie tylko doprowadził do przedłużenia meczu o 5 minut, ale również wyprowadził swój zespół na prowadzenie dorzucając kolejne dwie celne „trójki” w początkowej fazie dogrywki. Drużyna Trefla nie oddała prowadzenia już do końca, choć doszło do remisu na 1 minutę i 40 sekund przed końcową syreną. Wygrana gospodarzy to zasługa: stalowych nerwów koszykarzy w końcówce, przemyślanej gry oraz celnych rzutów osobistych zawodników obwodowych z Sopotu.

Trefl Sopot 86:83 PGE Turów Zgorzelec
(12:14, 15:18, 22:17, 21:21, 16:13)