Trefl rozbija Siarkę w Pucharze Polski

Piotr Wiśniewski
Koszykarze Trefla Sopot awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski pokonując Siarkę Tarnobrzeg. Sopocianie rozgromili beniaminka TBL 110:56. Aż ośmiu zawodników gospodarzy zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową.

Nie w Ergo Arenie, ale wyjątkowo w Hali 100-lecia odbył się mecz Trefla z Siarką. Gospodarze chcieli postawić kropkę „i” i przyklepać sobie awans do kolejnej fazy Pucharu Polski. Do dalszych gier promocję wywalczą bowiem dwa najlepsze zespoły z grupy oraz drużyna z najlepszym bilansem z miejsca trzeciego. Trefl w swój grupie rywalizował z Polonią Warszawa, Kotwicą Kołobrzeg, PBG Basketem Poznań oraz właśnie z Siarką.

Sopocianie już od pierwszych minut rzucili się na rywali. Goście sprawiali wrażenie kompletnie zagubionych takim obrotem spraw. Szybko wywalczona przewaga 9:0 w 3. minucie spotkania pozwoliła w spokoju dotrwać do końca pierwszej kwarty.

W drugiej odsłonie meczu Siarka na moment zbliżyła się nieco do Trefla, ale Lorinza Harrington i Slobodan Ljubotina skutecznie wybili przyjezdnym myśl o jakimkolwiek nawiązaniu walki. Serbski środkowy grał do przerwy świetnie przy 100% skuteczności z gry. Ten pierwszy z kolei umiejętnie kierował poczynaniami swojego zespołu. Trefl jeszcze przed przerwą odskoczył na bezpieczny dystans.

Po dwóch kwartach goście tracili do sopocian 17 punktów, a w kolejnej dystans ten jeszcze bardziej się zwiększył. Goście chyba powoli godzili się już z porażką, gdyż nie bardzo kwapili się do odrobienia strat.

Ostatnia odsłona to już istna demolka Siarki. Trefl robił na parkiecie praktycznie co chciał. Na boisku pojawił się Paweł Malesa, dla którego był to pierwszy występ w barwach sopockiej drużyny w tym sezonie. Podopieczni Karlisa Muiznieksa ostatecznie wygrali 110:56.

Trefl Sopot - Siarka Tarnobrzeg 110:56 (23:14, 26:18, 27:17, 34:7)

Trefl: Ljubotina 14, Dylewicz 13, Harrington 13, Malesa 12, Kikowski 12, Stefański 11, Kinnard 11, Ceranić 11, Waczyński 7, Gustas 6;

Siarka: Pringle 13, Truscott 10, Miszczuk 9, Deloach 7, Goffney 6, Wall 5, Taylor 4Krupa 2, Pyszniak 0, Juniak 0.