Trefl Sopot dał lekcję koszykówki Rosie Radom [zdjęcia]

hdfoto.pl
hdfoto.pl
26 stycznia wicemistrz Polski podejmował w Ergo Arenie beniaminka Tauron Basker Ligi. Sopocianie wygrali 90:59.

Trefl Sopot od początku dominował w spotkaniu. Po pierwszej połowie gospodarze mieli już prawie 30 punktów przewagi, z następnych odsłonach meczu skupili się na utrzymaniu korzystnego wyniku. Podopieczni Mariusza Niedbalskiego dobrze grali w obronie i popisywali się efektownymi akcjami w ataku.

Sopocianie zwycięstwem w Ergo Arenie przerwali serię dwóch porażek z rzędu i utrzymali trzecie miejsce w tabeli. Za tydzień powalczą o punkty z Energą Czarnymi Słupsk.

Trefl Sopot - Rosa Radom 90:59 (28:11, 22:16, 25:17, 15:15)

Trefl: Dylewicz 18, Waczyński 13, Looby 12, Turner 11, Michalak 10, Stefański 8, Brembly 7, Harrington 5, Dąbrowski 3, Spralja 3, Lebiedziński 0;

Rosa: Kardaś 8, Wise 8, Donigiewicz 8, Dorsey 8, Zalewski 7, Bogavac 5, Cupković 5, Montgomery 4, Radke 2, Nikiel 2, Adams 2, Bogdanowicz 0;