Trefl Sopot nie dał rady Enerdze Czarnym Słupsk

garek7
garek7
Trefl Sopot po raz drugi z rzędu przegrał na własnym boisku. Po porażce w prestiżowych derbach Trójmiasta z Asseco Prokom Gdynia, lepsi od żółto-czarnych okazali się w derbach Pomorza słupszczanie.

8-0 to aktualny dorobek lidera tabeli - Energi Czarnych Słupsk w tym sezonie TBL. Trefl Sopot ze stanu 4-2 przed dwoma tygodniami "spadł" na 4:4 i zajmuje 4. miejsce w zestawieniu ekstraligowych drużyn.

Derby Pomorza od samego początku były emocjonujące. Co prawda na minimalne prowadzenie wyszli goście, ale sprawne akcje sopocian - Gustasa i Ceranicia sprawiały, że Trefl Sopot trzymał się blisko. 4-punktowe prowadzenie Energi (17:21) po pierwszych 10 minutach pokazywało, że będzie to mecz "akcji za akcję", twardej obrony i niełatwych punktów.

Co słupszczanie próbowali odskoczyć rzucając za trzy (a udawały im się te rzuty, w przeciwieństwie do sopocian), to Żółto-czarni wzmacniali szyki obronne i agresywnie atakowali kosz przeciwnika. Trefl w drugiej kwarcie wyszedł nawet na prowadzenie. Okazało się, że jedyne w meczu. Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 42:48.

Na początku 3. odsłony, Trefl rzucił się do odrabiania strat. Niestety, robił to nieefektywnie. Z kolei Czarnym wpadały nieprawdopodobne rzuty i co istotne, te za trzy oczka. W sumie w meczu trafili ich 11 z 19 wykonanych (Trefl 5/17). Jedynym pocieszeniem mógł być fakt, że tą kwartę sopocianie wygrali 14:13.

Ostatnia zakończyła się jednak takim samym rezultatem jak pierwsza - 17:21. Chociaż jeszcze na początku 4. odsłony meczu (56:61) kibice Żółto-czarnych mogli mieć nadzieję, że ich pupile zbudzą się do ostatniego zrywu, wykorzystując błędy Czarnych (15 strat piłki) i swoje atuty (32 zbiórki, w tym 11 w ataku oraz 10 przechwytów), by wyjść na prowadzenie. Niestety, piłka jakby na przekór nie wpadała do kosza po próbach Waczyńskiego, Kinnarda, Kikowskiego, czy też Ceranicia.

I mimo wykluczenia za pięć fauli Blassingame'a i Roszyka (w sumie słupszczanie popełnili 24 przewinienia) to goście cieszyli się ze zwycięstwa.

Treflowi nie pomogły 14 punktów Ceranicia (i 12 zbiórek) i Dylewicza oraz 13 pkt. Gustasa i Harringtona. Zawiedli ci od zdobywania oczek - Kinnard, Waczyński (po 5 pkt.) i Kikowski (3 pkt. i tylko jedna akcja 2+1).

W Czarnych wyróżnił się Bennerman - 21 pkt. (w tym 5/6 za trzy) i Cesnauskis - 15 pkt. (3/3 za trzy).

Czytaj codziennie: MMTrojmiasto.pl/Sport

7 Nadziei Trójmiasta | Wygraj 500 zł | Piłkarska Ekstraklasa | Praca TrójmiastoDrogowe Miasto | Koncerty w Trójmieście | Pisz bloga | Matura 2011