Trefl Sopot nie zmęczył się pokonując Siarkę Tarnobrzeg 79:63

garek7
garek7
Trefl Sopot pokonał w Ergo Arenie beniaminka Tauron Basket Ligi - Siarkę Tarnobrzeg. Żółto-czarni wygrali wszystkie kwarty - 23:14, 22:20, 18:17 i 16:12. Nowi zawodnicy Trefla dobrze zaprezentowali się sopockiej publiczności.

W meczu piątej kolejki TBL Trefl Sopot bez większych problemów pokonał Siarkę z Tarnobrzegu. Dzięki dobrej grze Filipa Dylewicza, Giedurisa Gustasa i Pawła Kikowskiego Żółto-czarni ograli gości 79:63.

W sopockim zespole punktowali niemal wszyscy grający w niedzielę zawodnicy, poza Adamem Waczyńskim, który tego spotkania nie zaliczy do udanych, niemoc strzelecka trwała u niego niemal 12 minut i był to jedyny czas jaki spędził on na parkiecie. Za to "Dylu" rzucił 23 punkty i zebrał 10 piłek. Paweł Kikowski dodał 16 pkt., w tym 4/5 za trzy punkty. Gustas dorzucił 14 pkt.

Publiczności w Ergo Arenie zaprezentowali się podczas spotkania z Siarką rozgrywający Lorinza Harrington (były gracz Asseco Prokom Gdynia) i center Slobodan Ljubotina. Obaj rzucili po dwa punkty, ale pozostawili po sobie dobre wrażenie. Szczególnie Harrington, który biegał, walczył, agresywnie bronił i skutecznie asystował. Przyszłość Sandisa Buskevicsa w Treflu jest już raczej przesądzona, biorąc pod uwagę fakt, że mecz z tarnobrzeżanami przesiedział na ławce.

Obecność drugiego środkowego zmobilizowała z kolei do gry nominalnego centra żółto-czarnych. Dragan Ceranić zdobył 12 pkt., zebrał najwięcej, bo 14 piłek, 2 razy asystował, zablokował przeciwnika i wymusił 6 fauli.

Siarka Tarnobrzeg odpowiedziała tylko 13 pkt. Kevin Goffney - większość z linii rzutów wolnych (8/8), 1/6 z gry i 1/4 za trzy pkt. 12 pkt. dodał Daniel Wall (w tym 2/7 za trzy). Z kolei Eric Taylor zebrał 8 piłek i 2 razy zablokował rzuty sopocian. Pozwoliło to jedynie na dogonienie Trefla na punkt straty 52:51 w trzeciej (słabszej jak zwykle w wykonaniu żółto-czarnych) kwarcie.

Po tym zwycięstwie Trefl Sopot wrócił na 4. miejsce w tabeli TBL z bilansem meczów 3-2, takim samym jak Anwil Włocławek, który niespodziewanie przegrał z Polpharmą Starogard Gdański, ale ze znacznie lepszym stosunkiem punktów zdobytych do straconych. 14 listopada żółto-czarni jadą do Poznania na mecz z PBG Basket, który w niedzielę pokonał mistrza TBL - Asseco Prokom Gdynia. Kolejnym meczem w Ergo Arena będą derby Trójmiasta - 21 listopada.

Trefl Sopot 79:63 Siarka Tarnobrzeg
(23:14, 22:20, 18:17, 16:12)

Trefl Sopot: Dylewicz 23, Kikowski 16, Gustas 14, Ceranić 12, Kinnard 6, Stefański 4, Ljubotina 2, Waczyński 0.

Siarka Tarnobrzeg: Goffney 13, Wall 12, Truscott 10.

Czytaj codziennie: MMTrojmiasto.pl/Sport

Wybory w Trójmieście | Wygraj 500 zł | Piłkarska Ekstraklasa | Praca TrójmiastoDrogowe Miasto | Koncerty w Trójmieście | Pisz bloga | Matura 2011