Trefl Sopot odniósł pierwsze zwycięstwo w Eurocup [zdjęcia]

kamila_sojka
28 listopada w Ergo Arenie w rewanżowym meczu Trefl Sopot wygrał z BC Donieck 77:67.

Mecz nie zaczął się dobrze dla żółto-czarnych. Do 5. minuty Trefl przegrywał 3:15. Potem dwie akcje Dylewicza i Spralji zakończone trzema punktami i wicemistrzowie Polski powoli zaczęli odrabiać straty. Niestety, do końca drugiej kwarty wynik na tablicach wskazywał 34:45 dla Doniecka. Szanse na wygraną sopocian w kolejnej kwarcie zaczęły się oddalać.

Dobrym posunięciem wykonanym przez trenera Mariusza Niedbalskiego była zmiana obronny, która pozwoliła wyrównać wynik i ostatecznie wygrać całe spotkanie.

Z całej drużyny z pewnością wyróżnili się Filip Dylewicz, Sime Spralja oraz Marcin Stefański. Tym samym Trefl zrewanżował się za pierwsze spotkanie, które przegrał 92:87.

Trefl Sopot - BC Donieck 77:67

(20:17, 14:28, 19:13, 24:9)

Trefl: Dylewicz 20, Spralja 11, Stefański 10, Turner 10, Zamojski 9, Michalak 4, Harrington 4, Dąbrowski 4, Looby 2, Brembly 0, Jarmakowicz 0.
BC Donieck: Stojanovski 15, Songaila 14, Curry 8, Ivanov 7, Radenović 6, Lukashov 5, Lypovyy 5, Fischer 4, Pustozvonov 3, Malysh 0.