Trefl Sopot pokonał Siden Toruń 86:64

(ganark)
W pierwszym meczu IX Memoriału im. Wojtka Michniewicza w Toruniu Trefl Sopot pokonał miejscowy, pierwszoligowy Siden 86:64 (17:18, 15:23, 28:11, 26:12). Podczas weekendowego turnieju żółto-czarni zmierzą się jeszcze ze swoimi przyszłymi rywalami z Tauron Basket Ligi - Energą Czarnymi Słupsk i ŁKS Łódź.

W połowie meczu pachniało sensacją. Bowiem torunianie schodzili na przerwę prowadząc 41:22. Nastawieni bojowo i grający przed własną publicznością łatwo zdobywali punkty, przy nieco sennej postawie sopocian. Na szczęście w drugiej połowie żółto-czarni przyśpieszyli i wygrali ją 54:23.

Wyróżnili się szczególnie Amis i Wiśniewski, zdobywcy 15 punktów każdy. Dylewicz dodał 10 pkt., Koszarek 9, a Horne 8 pkt. Alexander i Burgess rzucili po 7 oczek. Waczyński dodał 6, Fraś 4, Cook i Stefański po 2, a Szymkiewicz 1 pkt.

Ubiegłoroczny memoriał sopocianie wygrali

W sobotę Treflowi przyjdzie się zmierzyć z Czarnymi. Mecz rozpocznie się o godz. 15.