Trefl Sopot: Wygrana z Turowem i trzecie miejsce na koniec sezonu

andrzej79
andrzej79
Koszykarze Trefla Sopot pokonali 80:74 PGE Turów Zgorzelec i zajęli dobre trzecie miejsce na koniec sezonu zasadniczego.

W zespole Trefla Sopot świetnie wypadli liderzy, czyli Kikowski i Gustas. Nie zawiódł Kinnard, Harrington i Dylewicz.

- Niestety w drugiej kwarcie moi gracze stracili nieco koncentrację, a PGE Turów jest na tyle silną drużyną, że potrafiła to wykorzystać. Ich agresywna obrona sprawiała nam sporo kłopotów i w rezultacie mecz się wyrównał - powiedział po spotkaniu trener Muiznieks. - Faktycznie Trefl w drugiej kwarcie miał spore problemy z wypracowaniem dobrych pozycji do rzutów i zanotował aż sześć strat.

Niedzielna, 27 marca, wygrana była czwartą z rzędu i dzięki temu Trefl Sopot zajął trzecie miejsce po 22 kolejkach ligowych. Dzięki temu Żółto-czarni w fazie pucharowej zagrają z Anwilem Włocławek. Można mówić o sporym pechu, bo Anwil, mimo niskiej pozycji, to ciągle ścisła czołówka Polskiej Ligi Koszykówki.

W innych meczach fazy play-off Asseco Prokom Gdynia zagra z AZS Koszalin, PGE Turów z PBG Basket, a Energa Czarni zmierzą się z Polpharmą. Pierwsze mecze fazy pucharowej już w piątek.

Trefl Sopot 80:74 PGE Turów
(25:18, 12:17, 17:12, 26:27)

Trefl: Kikowski 16, Ceranić 15, Gustas 13, Kinnard 12, Harrington 11, Dylewicz 8, Stefański 3, Waczyński 2, Ljubotina 0, Malesa 0;