Turniej piłki ręcznej w Gdyni [zdjęcia]

Maciej Czarniak
Puchar Gdyni rozpoczął się. W swoim pierwszym meczu Polska ...
Puchar Gdyni rozpoczął się. W swoim pierwszym meczu Polska ... Maciej Czarniak
Puchar Gdyni rozpoczął się. W swoim pierwszym meczu Polska wygrała z Austrią 29:27.

Austriacy sprawili naszym szczypiornistom bardzo dużo kłopotów i okazali się naprawdę wymagającym rywalem, poczynania naszych zawodników w pierwszych minutach były chaotyczne przez co często musieli oni gonić wynik. Niestety pojawiały się przestrzelone kontry i niewykorzystane rzuty karne i "wybrańcy Wenty" mają szczęście, że nie obróciło się to przeciwko nim. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:12

W drugiej połowie rywale po raz kolejny odskoczyli Polakom. Austria wyszła na prowadzenie 15:12 i długo je utrzymywała mając realne szanse na wygraną. Do wyczekiwanego remisu doprowadził Michał Jurecki i od stanu 22:22 to nasi reprezentanci byli w lepszej sytuacji. Uzyskaną chwilę później przewagę udało się utrzymać do końca meczu, dzięki czemu Polska mogła cieszyć się z pierwszego triumfu w turnieju.

W pierwszym meczu turnieju Rosja pokonała Białoruś 33:22 (17:10).

Polska 29:27 (12:12) Austria