Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 77:66

Piotr Wiśniewski
Przemek Świderski
W parze Turów Zgorzelec - Trefl Sopot jest remis 1:1. W drugim półfinałowym meczu zgorzelczanie wygrali 77:66, choć jeszcze na początku trzeciej kwarty to żółto-czarni prowadzili ośmioma punktami. W ogóle trzecia kwarta miała fascynujący przebieg. Turów odrobił kilkupunktowe straty i sam wyszedł na prowadzenie. W ostatnich 10 minutach sopocianie zdołali doprowadzić do remisu, ale końcówka należała już do podopiecznych Jacka Winnickiego.

PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 77:66 (18:19, 17:18, 22:14, 20:15)

PGE Turów: Konrad Wysocki 16, Torey Thomas 14, Daniel Kickert 13, Marko Brkić 10, David Jackson 8, Michał Gabiński 6, Robert Tomaszek 6, Michael Kuebler 4, Bartosz Bochno 0.

Trefl: Dragan Ceranić 16, Lawrence Kinnard 12, Filip Dylewicz 12, Paweł Kikowski 7, Giedrius Gustas 6, Adam Waczyński 6, Lorinza Harrington 3, Slobodan Ljubotina 2, Marcin Stefański 2.

Stan rywalizacji: 1-1.

IV kwarta 77:66

Wysocki przypieczętował zwycięstwo gospodarzy. 75:66.

Jackson nie trafia spod kosza, Turów wciąż prowadzi 72:66.

W niezwykle ważnym momencie meczu skuteczną "trójką" popisuje się Marko Brkić. 72:66.

69:66 - do końca meczu 120 sekund.

Thomas znalazł lukę w obronie Trefla i zdobywa dwa punkty. 69:65 na trzy i pół minuty przed końcem meczu.

Bardzo dobre widowisko tworzą obie drużyny. Akcja punkt za punkt, a prowadzenie przechodzi a jednej do drugiej strony.

Natychmiastowa odpowiedź Brkicia. 64:63 dla Turowa.

I prowadzenie powraca w ręce sopocian po punktach Dylewicza.

Ponownie w roli głównej Kikowski, którego trzypunktowy rzut doprowadza do remisu po 61. Do końca meczu pięć minut i 52 sekundy.

Szybki kontratak Trefla wykończony przez Kikowskiego. 61:58.

Piłka "wyskakuje" z kosza po rzucie Harringtona. 61:56.

Kolejne punkty Filipa Dylewicza. 61:56. Do końca meczu siedem minut i 50 sekund.

"Trójka" Harringtona. 59:54.

III kwarta 57:51

Ależ diametralna zmiana wydarzeń na parkiecie w trzeciej kwarcie. Trefl prowadził już ośmioma punktami, a teraz przegrywa taką samą różnicą.

W ostatniej sekundzie akcji Jackson trafia za trzy. 55:48.

Michał Gabiński wyprowadza Turów na czteropunktowe prowadzenie. 52:48.

Gabiński dobija niecelny rzut Wysockiego. Wcześniej dwukrotnie zza linii 6,75 nie trafił Thomas. 48:46.

Thomas trzypunktowym rzutem doprowadza do remisu po 46.

Wysocki w indywidualnej akcji i gospodarze zmniejszą straty. 43:46.

W połowie trzeciej kwarty Trefl wygrywa różnicą siedmiu "oczek". 39:46.

W trzeciej kwarcie sopocianie powiększają przewagę. Trener Winnicki usilnie szuka optymalnych rozwiązań, ale jak na razie brak mu koncepcji. 37:46.

W 23. minucie Trefl prowadzi 45:37.

Punkty Dylewicz i prowadzenie Trefla wzrasta do sześciu punktów. 37:43.

Niecelny rzut Dylewicza. Tym samym odpowiada Wysocki. 37:41.

Za trzy Waczyński. 35:40.

II kwarta 35:37

Kapitan Trefl nie zawiódł. 35:37.

Dylewicz stanie przed szansą, aby przed przerwą dać prowadzenie swojej drużynie.

Ceranić nie myli się na linii rzutów wolnych. Remis po 35.

Thomas przeskoczył Gustasa, ale nie trafił za trzy. W odpowiedzi Trefl i tylko dwa punkty różnicy. 35:33.

Trzypunktowa akcja Dragana Ceranicia. 31:30.

Thomas jeden celny rzut wolny. 31:27 w 17. minucie spotkania.

O czas prosi trener Karlis Muiznieks.

Trójka Konrada Wysockiego. Turów prowadzi różnicą trzech punktów. 30:27.

15. minuta spotkania. Remis po 27.

Fatalna pomyłka Ceranicia, który z bliska nie zdołał posłać piłki do kosza.

Kinnard tym razem myli się z dystansu. 27:25. Za nami trzy i pół minuty gry w drugiej kwarcie.

Tym samym odpowiedział Turów. I znów na tablicy świetlnej widnieje wynik remisowy.

100% skuteczność Kinnarda, który trafił trzy na trzy rzuty za trzy. 22:25.

Kolejna świetna akcja w ataku gospodarzy, po której jest remis 22:22.

Trójkowy rzut Kinnarda. 20:22.

I kwarta 18:19

Najpierw trafił Kickert i Turów prowadził, a ostatnim akcentem pierwszej kwarty były punkty Ljubotiny. 18:19

Zmiana prowadzenia. Po punktach Dylewicz to Trefl prowadzi 15:13.

Ceranić w akcji dwa plus jeden. Remis po 13.

Trójka Kinnarda. 13:10. Półtorej minuty do końca pierwszej kwarty.

Na linii rzutów wolnych staje Jackson, który trafia jeden z dwóch wolnych. 11:7.

Adam Waczyński zdobywa pierwsze punkty dla sopocian z obwodu. 10:7.

Jackson pudłuje zza linii 6,75. 10:2. Do końca pierwszej kwarty nieco ponad trzy minuty.

Spod kosza pewne punkty zdobywa Konrad Wysocki. W 5. minucie Turów prowadzi 8:2.

Dwa punkty Ceranicia. 6:2.

Jackson skuteczne wejście pod kosz. Był przy tym faulowany. 6:0.

Dwie minuty meczu za nami, a Trefl wciąż bez punktów.

Pierwsze punkty w meczu w wykonaniu Roberta Tomaszka. 2:0.