Tym razem Cuprum nie zaskoczył Lotosu Trefla Gdańsk

RR
Mateusz Mika zgarnął w Lubinie nagrodę dla MVP meczu
Mateusz Mika zgarnął w Lubinie nagrodę dla MVP meczu Fot. Karolina Misztal / Polskapresse
Najlepszy beniaminek PlusLigi musiał w sobotę uznać wyższość gdańskiej drużyny. Siatkarze Lotosu Trefla zrewanżowali się Cuprumowi za niespodziewaną porażkę przed własną publicznością w listopadzie ubiegłego roku. Nasi na wyjeździe wygrali 3:1.

W Lubinie na skrzydłach szaleli Murphy Troy (18 punktów) oraz Mateusz Mika (17). Nic więc dziwnego, że tytuł MVP meczu musiał trafić do jednego z nich. Tym razem z tego wyróżnienia cieszył się Polak.

Podopieczni trenera Andrei Anastasiego byli bardzo skoncentrowani w meczu z beniaminkiem. To przecież Cuprum w pierwszej rundzie (12 listopada) sprawił wielką niespodziankę ogrywając w Ergo Arenie Lotos Trefl 3:0. Gdańszczanie wówczas tylko w jednym secie przekroczyli granicę 20 punktów!

W sobotę żółto-czarni stracili w Lubinie tylko jednego seta. Kluczem do zwycięstwa była m.in. ich dobra gra w bloku. Ten element dał im 13 punktów (rywalom tylko 6).

Cuprum Lubin - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (18:25, 23:25, 25:23, 20:25)