Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Typiary walczą o estetykę Szczecina. Rusza projekt "Dobre praktyki"

Szymon Sidorowski
Projektantki z grupy Typiary chcą stworzyć nowy szyld dla jednego z czterech lokali produktowo-usługowych. O tym dla którego, decydują mieszkańcy Szczecina

„Dobre praktyki” to jeden z projektów, który dostał dofinansowanie w ramach programu MikrogranTY, organizowanego przez Szczeciński Inkubator Kultury i urząd miasta. Grupa szczecińskich projektantek Typiary otrzymała dwa tysiące złotych, za które powstanie szyld dla jednego z lokali produktowo-usługowych. Projekt szyldu wykonają za darmo. Wytypowały cztery lokale: serwis rowerowy Gruby Kolarz na ul. Staromiejskiej, sklep Lampy Stylowe 1945 przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, Salon Damsko-Męski przy al. Piastów oraz lokal Kapelusze przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego.

Skąd taki wybór?
- Chciałyśmy skupić się na przedsiębiorcach którzy działają w naszym mieście już dziesiątki lat, a usługi przez nich świadczone są unikatowe i na wysokim poziomie - tłumaczą Typiary. - Jedynym mankamentem jest ich wizerunek na zewnątrz zakładu. Zdajemy sobie sprawę, że nie są najgorsze, ale są już stare, podniszczone i nieproporcjonalne do jakości sprzedawanych w nich usług.

Na lokal, który otrzyma nową witrynę, można głosować na stronie internetowej www.typiary.typeform.com. Głosowaniu towarzyszy ankieta, w której Typiary pytają się głosujących m.in.: czy zwracają uwagę na witryny i szyldy w czasie podejmowania decyzji zakupowych, co najbardziej przeszkadza im w szyldach i witrynach.

- Chcemy poznać opinie mieszkańców na temat szyldów - wyjaśnia Patrycja Kuracińska z Typiar. - Po zakończeniu akcji wydamy mini-przewodnik, czym się kierować przy tworzeniu szyldu.

Głosowanie zakończy się 10 lipca. Podsumowaniem akcji będzie uroczyste odsłonięcie szyldu, połączone z panelem dyskusyjnym o estetyce ulic Szczecina, który odbędzie się w zwycięskim lokalu.

Grupa Typiary jest tworzona przez trzy szczecińskie projektantki. Ada Krawczak prowadzi studio projektowe Lines&Dots Studio, wcześniej przez trzy lata była kuratorką galerii na Alei Fontann. Patrycja Kuracińska tworzy studio graficzne Melorbuz i pracowała przy takich wydarzeniach jak Westival czy Love Kids Design. Patrycja Makarewicz w Generalnie Studio zajmuje się brandingiem, a w Spokojnie wykonuje z drewna przedmioty codziennego użytku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto