Udany pościg Trefla Sopot. PGE Turów Zgorzelec na kolanach!

Łukasz Żaguń
Trefl Sopot przegrywał w Zgorzelcu z miejscowym PGE Turowem różnicą nawet 20 punktów, jednak mimo to potrafił podnieść się z kolan i w wielkim stylu wygrać pojedynek.

Gospodarze w pierwszej połowie bili na głowę rywala niemal w każdym elemencie. Świetnie radzili sobie zarówno w ataku, jak i w defensywie. Goście w żaden sposób nie potrafili przełamać swojej niemocy.

Kto by się jednak spodziewał, że w drugiej połowie nastąpi nagła metamorfoza, a losy meczu całkowicie się odwrócą. Sopocianie już w trzeciej kwarcie odrobili straty i po fantastycznym runie 25:0 wyszli na prowadzenie.

Choć w samej końcówce meczu PGE Turów podjął walkę z Treflem, to jednak nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 81:86 (20:14, 28:19, 15:29, 18:24)

PGE Turów: Ivan Opacak 23, Rusell Robinson 15, Piotr Stelmach 12, David Jackson 10, Aaron Cel 7, Michał Chyliński 5, Ivan Zigeranovic 5, Djordje Micic 4, Łukasz Wichniarz 0.

Trefl: Frank Turner 21, Adam Waczyński 19, Filip Dylewicz 18, Marcin Stefański 12, Sime Spralja 5, Kurt Looby 4, Piotr Dąbrowski 3, Lorinza Harrington 2, Michał Michalak 2.