Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Umowa na budowę Centrum Nanotechnologii zlicytowana i podpisana

Arek Gancarz
Władze Politechniki Gdańskiej sprzedały prawo budowy Centrum Nanotechnologii na internetowej aukcji. Z 16. licytatorów przetarg wygrał Mirbud S.A. ze Skierniewic. 5 stycznia podpisanie umowy - oddanie do użytku 30 czerwca 2012.

Czterokondygnacyjny budynek dydaktyczny, w tym jeden poziom podziemny, to zespół 25 nowoczesnych laboratoriów, wyposażonych w unikatową aparaturę do eksperymentów na poziomie atomowym.

- Możliwość zgłębiania tajemnic ukrytych na poziomie atomu stanowi niesamowitą przygodę naukową i edukacyjną - mówi prof. Henryk Krawczyk, rektor Politechniki Gdańskiej. - Budowa nowego gmachu, przeznaczonego do nauczania z zakresu nanotechnologii i inżynierii materiałowej, stwarza nowe możliwości odkrywania niewyobrażalnych obszarów, niedostrzegalnych gołym okiem.

Centrum Nanotechnologii stanie na starej części kampusu politechniki, na miejscu parkingu i magazynów chemicznych, obok Wydziału Chemicznego.

W środę, 5 stycznia 2011, o godz. 13. w sali Senatu Politechniki Gdańskiej na I piętrze Gmachu Głównego zostanie uroczyście podpisana umowa na budowę obiektu pomiędzy władzami Politechniki Gdańskiej a dyrekcją spółki Mirbud ze Skierniewic. Po 15 miesiącach Centrum Nanotechnologii ma być oddane do użytku studentów.

Centrum Nanotechnologii jest jedną z największych inwestycji Politechniki Gdańskiej. Łączny koszt realizacji projektu wynosi 64 mln 680 tys. zł. Inwestycja jest w 85 proc. współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Infrastruktura i Środowisko. Pozostałe 15 proc. pochodzi z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Co ciekawe, Politechnika jest pionierem w sposobie przeprowadzenia przetargu na wykonanie centrum. 16. firm i konsorcjów budowlanych prawo do wykonania inwestycji licytowało na internetowej aukcji, na platformie Urzędu Zamówień Publicznych. Dzięki temu koszt budowy wyniesie 25 775 000 zł (brutto ).
- Była ona dla nas nowym doświadczeniem - mówi Łukasz Patek, specjalista ds. zamówień publicznych Politechniki Gdańskiej. - Pozwoliła na uzyskanie jeszcze lepszej oferty. Planujemy skorzystać z procedury aukcyjnej również przy kolejnych przetargach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto