Vakifbank okazał się za silny dla Atomu [zdjęcia]

Przemysław Malak
Atom Trefl Sopot w pierwszym meczu play off Ligi Mistrzyń uległ znakomitej tureckiej drużyny Vakifbank Stambuł 1:3 (25:23, 18:25, 15:25, 21:25). Dla Turczynek był to 19 mecz wygrany z rzędu.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Vakifbanku i ich pewnej gry. W końcówce jednak znakomitą serią przy zagrywce popisała się Rachel Rourke, której zawdzięczamy zwycięstwo w pierwszym secie.

Kolejne sety nie kończyły się pozytywnym wynikiem dla Atomówek, które nękane silną zagrywką wielokrotnie były zmuszone do niedokładnego przyjęcia. Szczególnie w ataku zawiodła A. Podolec, która zastąpiła kontuzjowaną E. Coimbrę. Dobrze zagrała Rachel Rourke, jednak nie na tyle skutecznie, by ustrzec się kilku błędów i poderwać zespół do walki. Środowe zagrały dobre spotkanie, nie ustępując koleżankom M. Glinki w bloku. Mecz można było wygrać, jednak o przegranej zdecydowało zbyt wiele błędów, zarówno w zagrywce jak i w ataku.

Rewanż w najbliższą środę w Turcji. Szanse na awans są niewielkie: Atomówki muszą wygrać mecz w dowolnym stosunku setów oraz zwyciężyć w tak zwanym "złotym secie".