Vetrex Sokół Kościerzyna - Sambor Tczew 30:26

Zbigniew Brucki
W VIII kolejce I ligi szczypiornistów Vetrex Sokół Kościerzyna wygrał z Samborem Tczew 30:26 (17:13). W kościerskiej hali Sokolnia wyżej notowani i już doświadczeni w I-ligowych bojach gospodarze od pierwszych minut ...

W VIII kolejce I ligi szczypiornistów Vetrex Sokół Kościerzyna wygrał z Samborem Tczew 30:26 (17:13). W kościerskiej hali Sokolnia wyżej notowani i już doświadczeni w I-ligowych bojach gospodarze od pierwszych minut nadawali ton pojedynkowi z tczewskim beniaminkiem. Po kwadransie gry i akcjach kończonych skutecznie zwykle przez Barłomieja Peplińskiego i Jakuba Reichela oraz Adama Lisiewicza Sokół prowadził 11:4, po kolejnych kilkudziesięciu sekundach 13:5. Później goście zdobyli trzy bramki pod rząd (Maciej Suwisz, Michał Kaczyński i Krzysztof Bujnowski), a w dalszej części pierwszej połowy drużyny zdobywały punkty naprzemiennie. Ostatecznie do szatni z czteropunktową zaliczką schodzili miejscowi. Po zmianie stron dość szybko powiększyli tę przewagę do siedmiu "oczek" i wydawało się, że bezpiecznie dowiozą okazałe zwycięstwo do końcowych syren. Tczewianie nie dawali jednak za wygraną i ambitnie odrabiali straty. Po serii bramek zdobytych przez Roberta Karnowskiego, a także skutecznych strzałach Bujnowskiego, Kaczyńskiego i Daniela Lesińskiego przyjezdni zmniejszyli dystans do jednego "oczka" (23:24 w 51 min.). Końcówka należała już jednak ponownie do miejscowych.

Vetrex Sokół: Kac, Sibiga - Pepliński 9, Lisiewicz 6, J. Reichel 5, M. Reichel 5, Tomaszewski 3, Kuczyński 1, Panas 1, Bronk, Stromski.
Sambor: R. Kądziela, P. Kądziela, Truszczyński - Karnowski 8, Suwisz 6, Bujnowski 5, Kaczyński 4, Czarnecki 2, Lesiński 1, Ortmann, Popiołek.
Sędziowali: Robert Leszczyński i Marek Strzelczyk (obaj z Gdańska).
Kary: Vetrex Sokół 10 min., Sambor - 16 min.

Inne wyniki

Nielba Wągrowiec - AZS AWF Gorzów Wlkp. 30:30 (14:15), Stelmet Zielona Góra - Warszawianka Warszawa 25:26 (11:13), Grunwald Poznań - AZS AWF Warszawa 30:22 (17:9), SMS Gdańsk - Wolsztyniak Wolsztyn 32:32 (15:14), Jurand Ciechanów - Śląsk Wrocław 27:25 (13:13).

1. AZS Gorzów 8 15 278:230
2. Nielba 8 13 246:202
3. Warszawianka 8 10 222:202
4. Vetrex Sokół 8 10 214:212
5. Grunwald 8 9 220:202
6. Wolsztyniak 8 8 212:223
7. Stelmet 8 7 239:220
8. Śląsk 8 7 219:207