VIII Zimowe Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych

(Joter)
Dorota Pawłowska z Bratuszewa i Bartosz Mazerski (LKS Zantyr) wygrali bieg główny pierwszej edycji VIII Zimowego Grand Prix Sztumu. W pierwszej tegorocznej imprezie na starcie stanęło około trzystu uczestników, ...

Dorota Pawłowska z Bratuszewa i Bartosz Mazerski (LKS Zantyr) wygrali bieg główny pierwszej edycji VIII Zimowego Grand Prix Sztumu.

W pierwszej tegorocznej imprezie na starcie stanęło około trzystu uczestników, którzy rywalizowali w siedmiu biegach i dwudziestu kategoriach wiekowych na dystansach od 600 m dla dzieci do 5400 m w biegu głównym - mówi Ryszard Mazerski, wiceprezes LKS Zantyr, który jest współorganizatorem. - Rekordowa liczba, bo dziewięćdziesięciu biegaczy, uczestniczyła w biegu głównym, w tym ponad dwadzieścia zawodniczek.

O zwycięstwo rywalizowali dwaj utytułowani biegacze LKS Zantyr Sztum ? Bartosz Mazerski i Marcin Urbanowski. Biegli razem, a po emocjonującym pojedynku na finiszu zwyciężył ten pierwszy. W kategorii kobiet pierwsza była Dorota Pawłowska. Wśród gospodarzy bardzo dobrze zaprezentowali się Sandra Potowska i Andrzej Rogiewicz wśród gimnazjalistów oraz Sara Szymańska z SP 2 Sztum. Wygrali swoje biegi. Karolina Lewowicka była druga w kategorii roczników 1994-95, Sebastian Trafalski trzeci (rocznik1996 i młodsi).
Dzielnie poczynali sobie weterani. W biegu open 66-letni sztumianin Mieczysław Dobreńko zajął 38 pozycję. O trzy lata młodszy Zygfryd Liban z Tczewa był 24.

- Muszę podkreślić wysoki poziom, jaki zaprezentowali nowi uczestnicy, startujący po raz pierwszy w naszej imprezie - dodaje Ryszard Mazerski. - biegacze z Połchowa (gmina Puck) i Osiecznej (powiat starogardzki). Daria Lademann z Połchowa i Bartosz Sarek z Osiecznej wygrali biegi w najmłodszej kategorii wiekowej, pozostali byli w czołówce.

W punktacji szkół podstawowych zwyciężyła sztumska ?dwójka?, wyprzedzając SP 2 Prabuty.
Wśród wszystkich uczestników biegów losowane były liczne nagrody niespodzianki, a rower trafił do Agaty Cieślickiej, uczennicy V klasy SP 2 Sztum. Trzech pierwszych zawodników w każdym biegu otrzymało nagrody rzeczowe.

- Zapraszamy zawodników i kibiców na drugi bieg, 16 grudnia - mówi Ryszard Mazerski. - Zawody zaczynają się o godz. 11.