Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Gdańsku powstała poradnia dla pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz
W Gdańsku powstała poradnia dla chorych na stwardnienie rozsiane. Po lewej dr med. Waldemar Fryze, ordynatoroddziału neurologicznego w szpitalu Copernicus
W Gdańsku powstała poradnia dla chorych na stwardnienie rozsiane. Po lewej dr med. Waldemar Fryze, ordynatoroddziału neurologicznego w szpitalu Copernicus Przemek Świderski
Od 1 lipca br. w Gdańsku będzie działać nowa poradnia tylko dla chorych na stwardnienie rozsiane. Wnioskowali o nią opiekujący się chorymi lekarze ze szpitala Copernicus.

To jedyna na Pomorzu poradnia dla wyłącznie tego rodzaju pacjentów, ponieważ NFZ uważa, że chorzy na SM, podobnie jak chorzy z padaczką, z powodzeniem mogą leczyć się w poradniach ogólnie neurologicznych.

- Dla chorych na SM, dotkniętych w różnym stopniu niepełnosprawnością to niekorzystne, gdyż "gubią" się wśród innych pacjentów neurologicznych, a z uwagi na specyfikę schorzenia i sposób leczenia wymagają regularnych kontroli i ścisłego nadzoru - tłumaczy dr n. med. Waldemar Fryze, ordynator oddziału.

Czytaj także: Sylwia Chruścińska walczy dla chorych na stwardnienie rozsiane. Chce otworzyć Fundację Zdrowia

O poradnię dla pacjentów z SM wnioskowali lekarze ze szpitala Copernicus, zarząd spółki zaaprobował pomysł i sfinansował adaptację pomieszczeń na siedzibę. Pacjentów będą tu przyjmować lekarze pracujący jednocześnie w tym szpitalu na oddziale neurologicznym i leczenia udarów mózgu, w tym dr Anna Wojnarowska.

- Poradnia powstała z inicjatywy lekarzy, co uważam za niezwykle cenne - mówi Dariusz Kostrzewa, prezes Copernicusa. Adaptacja pomieszczeń po byłej poradni lekarza zakładowego (szpital zawarł w tym zakresie umowę z przychodnią przy ul. Wałowej) kosztowała zaledwie kilkanaście tys. zł, a efekt jest znakomity.

Poradnia zlokalizowana jest od wewnętrznej strony szpitalnego budynku (wejście od ul. Pohulanka), na parterze, do jej drzwi można podjechać bezpośrednio, wszystko przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych. Ma przestronną poczekalnię i dwa gabinety, w tym jeden lekarsko-zabiegowy, wyposażony w wygodny fotel do podawania leków we wlewie dożylnym.

Lekarze zaczną tu przyjmować chorych od 1 lipca. W miesiącach letnich dwa razy w tygodniu, we wtorki i środy. Od jesieni poradnia będzie czynna prawdopodobnie codziennie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto