MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Kościerzynie chirurdzy dyskutowali o najtrudniejszych przypadkach medycznych

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
W Kościerzynie odbyło się spotkanie lekarzy chirurgów z całego Pomorza, podczas którego omówiono najtrudniejsze przypadki medyczne 2023 r.
W Kościerzynie odbyło się spotkanie lekarzy chirurgów z całego Pomorza, podczas którego omówiono najtrudniejsze przypadki medyczne 2023 r. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie
W Kościerzynie chirurdzy z całego Pomorza omawiali najtrudniejsze przypadki medyczne, z którymi spotkali się w 2023 r. Ich wykłady stanowiłyby doskonały scenariusz niejednego filmu medycznego.

Konferencja lekarzy chirurgów w Kościerzynie

W Kościerzynie po raz kolejny spotkali się chirurdzy z całego Pomorza, by omówić iście filmowe przypadki, z którymi mierzyli się w 2023 r. Jak się okazuje, wyzwań nie brakowało, a wiele z nich z powodzeniem mogłoby zainspirować scenarzystów. Jednak jak podkreślają specjaliści, najbardziej istotna jest wymiana doświadczeń, która przekłada się na skuteczność niesienia pomocy pacjentom.

- Specjaliści chirurgii ogólnej i rezydenci tej specjalizacji brali udział w konferencji "Najciekawsze przypadki roku 2023" zorganizowanej przez Oddział Gdański Towarzystwa Chirurgów Polskich - informuje Marta Lorek, rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. - Wydarzenie stało się już kościerska tradycją i kolejny raz odbyło się w Hotelu Stary Browar w Kościerzynie.

Warto nadmienić, że organizatorem spotkania był dr hab. n. med. Wojciech Makarewicz, przewodniczący Oddziału Gdańskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Zainteresowanie tego rodzaju tematyką jest spore, a lekarze chętnie dzielą się swoją wiedzą. Tym razem najciekawsze przypadki omawiali przedstawiciele trzynastu oddziałów chirurgicznych województwa pomorskiego, którzy dzielili się swoim doświadczeniem i najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie chirurgii.

Przygotowano 8 prelekcji, które dotyczyły chirurgicznych wyzwań. Lekarze omówili m.in. przypadek torakotomii ratunkowej w pourazowej uwięźniętej przepuklinie przeponowej. Dodajmy, że torakotomia to poważny zabieg chirurgiczny, podczas którego otwiera się ściany klatki piersiowej w celu umożliwienia dostępu do narządów znajdujących się wewnątrz. Rozmawiano także o cholecystektomii (usunięciu pęcherzyka żółciowego) z powodu ostrego zapalenia pęcherzyka żółciowego.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Zespół Oddziału Chirurgicznego Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, w skład którego weszli lek. Piotr Wiśniewski, Wojciech Pellowski oraz Anna Szady-Szarmach opracował temat "1 z 3000" dotyczący rzadkiego przypadku powikłania kamicy pęcherzyka żółciowego – przetoki pęcherzykowo żołądkowej.

- Spotkania specjalistów w danej dziedzinie, są niezwykle istotne dla podnoszenia umiejętności zawodowych. Lekarze, poszerzając swoją wiedzę kliniczną, są w stanie skuteczniej diagnozować, leczyć pacjentów, co z kolei przyczynia się do poprawy ogólnych rezultatów terapeutycznych i stanowi kluczowy element w procesie ciągłego doskonalenia opieki medycznej oraz zwiększania bezpieczeństwa pacjentów - mówi dr hab. n. med. Wojciech Makarewicz, przewodniczący Oddziału Gdańskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. -Konferencje specjalistyczne nie tylko umożliwiają dostosowanie praktyki lekarskiej do najnowszych standardów, ale także budują silne więzi zawodowe, a współpraca między chirurgami przekłada się na kompleksową opiekę nad pacjentem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto