We Wrocławiu Asseco Gdynia nie dało rady Śląskowi

RR
Gdyńscy koszykarze nie dali rady pokonać we Wrocławiu Śląska
Gdyńscy koszykarze nie dali rady pokonać we Wrocławiu Śląska Przemek Swiderski
Przed sobotnim starciem Asseco i Śląsk byli sąsiadami w tabeli i jasne się stało, że po meczu któryś zespół wyskoczy w górę tabeli. A że gdynianie kiepsko spisują się poza własną halą, to i większe szanse dawano wrocławianom. Te przypuszczenia się sprawdziły. Śląsk wygrał 86:78.

To był bardzo ciekawy pojedynek. Koszykarze Asseco byli bardzo dobrze dysponowani w rzutach za trzy punkty (trafiali połowę prób). Z tym, że gospodarze w tym elemencie byli jeszcze lepsi (57,1 proc.).

O przegranej gdynian zadecydowała nieco słabsza postawa w drugiej kwarcie, którą przegrali 11:17. Śląsk potrafił później utrzymać tę niewielką przewagę i nie dał się zaskoczyć. Wrocławian do zwycięstwa poprowadził Danny Gibson, który zdobył 19 punktów, miał 5 asyst i tyle samo zbiórek.

W ekipie Asseco wyróżnili się Fiodor Dmitriew (22 punkty, 3 zbiórki, 1 asysta), Łukasz Seweryn (19 punktów) oraz A.J. Walton (15 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst).

Śląsk Wrocław - Asseco Gdynia 86:78 (20:23, 17:11, 23:22, 26:22).