Wielki powrót Zdenka

Zdenek Jurasek wrócił do Stoczniowca w wielkim stylu. Trafił do ataku z innymi obcokrajowcami Markiem Moskalem i Andriejem Raszczyńskim. Jurasek strzelił gola, zaliczył trzy asysty, a gdańscy hokeiści wygrali z Podhalem ...

Zdenek Jurasek wrócił do Stoczniowca w wielkim stylu. Trafił do ataku z innymi obcokrajowcami Markiem Moskalem i Andriejem Raszczyńskim. Jurasek strzelił gola, zaliczył trzy asysty, a gdańscy hokeiści wygrali z Podhalem Nowy Targ aż 8:3.

- Jurasek znakomicie wkomponował się w zespół. Już w poprzednim sezonie pokazał, że jest inteligentym zawodnikiem. Znakomicie współpracował z Raszczyńskim i Moskalem. Obaj także skorzystali na jego powrocie do Gdańska - uważa Marian Pysz, trener Stoczniowca.

Gdańszczanie już po 15 minutach prowadzili 4:0 i wówczas trener gości zmienił w bramce Krzysztofa Zborowskiego na Marcina Klocka. W kolejnych tercjach także dominowali gdańszczanie odnosząc zasłużone zwycięstwo. W ostatniej tercji dochodziło do bójek, za co winę ponosi beznadziejnie prowadzący mecz Michał Szot z Sosnowca.
- Sędzia mógł wcześniej karać zawodników. Robił to za późno. I stąd wzięła się brutalna gra Podhala - powiedział Pysz.

Stoczniowiec - Podhale 8:3 (4:1, 2:2, 2:0)

Bramki: 1:0 Wojciech Jankowski - Robert Błażowski (1:43), 2:0 Andriej Raszczyński - Zdenek Jurasek, Marek Moskal (7:10), 3:0 Moskal - Raszczyński, Jurasek (12:07), 4:0 Raszczyński - Jurasek (14:28), 4:1 Sebastian Smreczyński - Tomasz Koszarek (18:42), 5:1 Moskal - Raszczyński (20:54), 6:1 Moskal (33:05), 6:2 Sebastian Biela - Dariusz Łyszczarczyk - Łukasz Gil (34:47), 6:3 Andriej Prima - Sławomir Krzak (38:11), 7:3 Myszka - Michał Smeja (47:02), 8:3 Jurasek - Raszczyński - Myszka (59:55).

Stoczniowiec: Wawrzkiewicz - Leśniak, Smeja - Wróbel, Guziński - Sokół, Wachowski; Justka, Bagiński, Myszka - Raszczyński, Moskal, Jurasek - Kostecki, Błażowski, Jankowski.