WKK Delmar - AZS Gdańsk 83:80

(hen)
Przemysław Gutowski (w czarnej koszulce) w ataku na kosz przeciwnika.
Przemysław Gutowski (w czarnej koszulce) w ataku na kosz przeciwnika. Fot. Henryk Połchowski

Niezwykle cenne zwycięstwo odnieśli w III lidze koszykarze WKK Delmar, pokonując na swoim boisku wyżej notowany zespół gdańskich akademików 83:80 (22:17, 22:26, 17:22, 22:15). Mecz był bardzo wyrównany i do końca jego wynik stał pod znakiem zapytania.

Gospodarze po pierwszej połowie spotkania prowadzili jednym punktem (minimalnie wygrali pierwszą kwartę, ale przegrali drugą). W trzeciej kwarcie do głosu doszli akademicy i po "trójkach" Rachonia i Bukowskiego oraz skutecznych wejściach tego drugiego szybko wypracowali przewagę 12 punktów. Wejherowianie podjęli walkę obronną pod swoim koszem i dzięki "trójce" Homy, kontrom Mudlaffa i Rybikowskiego oraz celnym rzutom osobistym Zimniewicza doszli gości na 61:65.

Na 90 sek przed końcem spotkania, gdy wejherowianie wygrywali 81:74, goście rozpoczęli koszykarskie szachy, które ostatecznie zakończyły się trzypunktowym i zasłużonym zwycięstwem gospodarzy.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?