Wybory prezydenckie 2015. Zwyciężył Andrzej Duda [WIDEO]

red., AIP Marcin Dobski, Krzysztof Marczyk
Grzegorz Jakubowski/polskatimes
24 maja o godz. 22.30 poznaliśmy sondażowe wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich 2015. Zwyciężył Andrzej Duda. Według wstępnych wyników kandydat PiS zdobył 52 proc. głosów.

W niedzielnych wyborach prezydenckich 2015, według wstępnych wyników przygotowanych przez IPSOS zwyciężył Andrzej Duda. Kandydat zdobył 52 proc. głosów wyborców. Oficjalne wyniki Państwowa Komisja Wyborcza planuje ogłosić 25 maja, w poniedziałek późnym wieczorem.

Frekwencja w II turze wyborów według wstępnych informacji wyniosła 55,5 procent.

AIP/Agencja Informacyjna Polskapresse

- Bardzo dziękuję Bronisławowi Komorowskiemu za rywalizację w tej kampanii - tymi słowami zaczął nowy prezydenta Polski.

Od rana w biurze wyborczym Andrzeja Dudy przewidywano zwycięstwo kandydata PiS. Na przedłużenie ciszy wyborczej do godziny 22:30 reakcja była krótka: - to nieco późniejszy start świętowania - mówił dziennikarzowi Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP) Andrzej Dera, poseł PiS, który nie mógł doczekać się ogłoszenia wyników.

Na 45 minut przed 21, gdy miały zostać ogłoszone wyniki, atmosfera gęstniała z minuty na minutę, bo według przecieków to Andrzej Duda był na prowadzeniu w wyścigu o urząd prezydenta. Prowadził według nieoficjalnych informacji stosunkiem głosów 53 proc. do 47.