Wybrzeże i Spójnia za słabe dla Vive i Gwardii [ZDJĘCIA]

(stan)
Wybrzeże Gdańsk i Spójnia Gdynia przegrały swoje mecze w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych.

Wybrzeże miało niewielkie szanse na sprawienie sensacji w Ergo Arenie, bowiem gościło aktualnego mistrza Polski, PGE Vive Kielce. Podopieczni trenera Marcina Lijewskiego dzielnie walczyli w pierwszej połowie, prowadząc nawet różnicą trzech bramek. Szczypiorniści Vive błyskawicznie odrobili straty i sami wypracowali sobie kilka bramek przewagi, a w drugiej połowie kontrolowali losy meczu. W pewnym momencie mistrzowie Polski mieli już dziesięć bramek przewagi, ale wtedy nadmiernie się uspokoili i Wybrzeże zmniejszyło rozmiary porażki. Trener Lijewski ma szpital w zespole, to po meczu z Vive może go jeszcze martwić kontuzja Ramona Oliveiry.

Spójnia toczyła wyrównany bój z Gwardią do stanu 28:29. Wówczas gospodarze mieli kosztowne w skutkach problemy w ofensywie. Do końca spotkanie zdobyli zaledwie dwie bramki z rzutów karnych przy ośmiu gościach i drużyna z Opola pewnie wygrała w Gdyni.

Wybrzeże Gdańsk - PGE Vive Kielce 26:32 (12:17)

Wybrzeże: Pieńczewski, Chmieliński - Oliveira 1, Podobas 4, Gądek 3, Bednarek 1, Komarzewski 1, Sulej 1, Prymlewicz 5, Papaj, Kondratiuk 2, Wróbel 5, Adamczyk 3

PGE Vive: Szmal, Wałach - Bis 1 bramka, Dujszebajew 3, Kus 1, Aguinagalde 4, Bielecki 6, Jachlewski 1, Strlek 4, Janc 1, Lijewski 1, Jurkiewicz 4, Mamić 2, Bombac 2, Djukić 2

Spójnia Gdynia - Gwardia Opole 30:37 (18:19)

Spójnia: Zimakowski, Głębocki, Michalczuk - Lisiewicz 2, Ćwikliński 2, Kamyszek 6, K.Pedryc 1, Kirilenko 2, Jamioł 4, Brukwicki 2, Rychlewski 3, P.Pedryc 2, Krawczenko 4, Marszałek 2

Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Lemaniak 5, Siwak 5, Zarzycki, Łangowski 6, Klimków, Tarcijonas 1, Mokrzki 8, Dementiew, Jankowski 3, Mauer 9, Milewski, Morawski

Magazyn Sportowy24. Marek Jóźwiak o meczach kadry z Urugwajem i Meksykiem oraz kibolach w Ekstraklasie