Wybrzeże odpadło z PGNiG Pucharu Polski. Gdańszczanie znokautowani przez Vive Targi Kielce [ZDJĘCIA]

Patryk Kurkowski
Wybrzeże Gdańsk tylko w pierwszej połowie postawiło opór mistrzom Polski. Po przerwie Vive Targi Kielce pokazały wielką klasę, znakomicie prezentując się po obu stronach parkietu. Do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski awansowali podopieczni Bogdana Wenty!

60' Koniec meczu. Wybrzeże - Vive Targi 15:36.

58' Ponownie bramkę dla gospodarzy zdobył Helman. Wybrzeże - Vive Targi 15:35.

58' Bielecki zdobył kolejną bramkę dla Vive Targów. Wybrzeże - Vive Targi 14:35.

55'**Bartosz Helman zmniejszył rozmiary strat do Vive Targów. Wybrzeże - Vive Targi 14:33**.

54' Podopieczni Bogdana Wenty grają już swobodnie i trafiają w niemal każdej sytuacji. Wybrzeże - Vive Targi 13:33.

53'**Krzysztof Jasowicz zdołał zmusić do kapitulacji mistrzów Polski, co nieco ożywiło kibiców na trybunach. Wybrzeże - Vive Targi 13:31**.

53' Miażdżąca przewaga kielczan, którzy zdobyli kolejną bramkę. Wybrzeże - Vive Targi 12:31.

52' Kielczanie zdobyli już 30. bramkę w meczu. Wybrzeże natomiast w drugiej połowie zanotowało 2 trafienia! Wybrzeże - Vive Targi 12:30.

50'**Rastko Stojković trafia i kielczanie mają już 17 goli więcej od gospodarzy. Wybrzeże - Vive Targi 12:29**.

48' Vive Targi rozluźnione, ale wciąż skuteczne. Wybrzeże - Vive Targi 12:27.

46' Kontra gdańszczan i trafienie Krzysztofa Jasowicza. Wielka radość na trybunach! Wybrzeże - Vive Targi 12:25.

44' Aż 18 minut kibice Wybrzeża czekali na kolejne trafienie gdańszczan (trafienie Waszkiewicza)! Wybrzeże - Vive Targi 11:24.

44'**Tomasz Rosiński i Vive Targi prowadzą już 14 golami. Wybrzeże - Vive Targi 10:24**.

44' Ciągle bez przełamania gdańszczan, ale i Vive Targi pudłuje w ataku. Wybrzeże - Vive Targi 10:23.

42' Jeśli wliczyć pierwszą połowę, to Wybrzeże nie zdobyło gola od 16 minut! Tymczasem kielczanie znowu zdobyli gola. Wybrzeże - Vive Targi 10:23.

41'**Ivan Cupić znowu wpisał się na listę strzelców. Niemoc Wybrzeża nadal trwa. To już 11 minut! Wybrzeże - Vive Targi 10:22**.

39' Kielczanie znowu zatrzymali gdańszczan, po czym - dość szczęśliwie - zdobyli kolejnego gola. Wybrzeże - Vive Targi 10:21.

38' Atak pozycyjny gdańszczan zupełnie nieskuteczny. Natomiast rozkręcili się mistrzowie Polski - kolejne trafienie Cupicia. Wybrzeże - Vive Targi 10:20. 8:0 w drugiej połowie!

37' Obrona kielczan jest tak szczelna, że Wybrzeże nie zdobyło jeszcze w tej połowie bramki! Vive Targi natomiast dołożyły kolejne trafienie autorstwa Ivana Cupicia. Wybrzeze - Vive Targi 10:19.

36' Mistrzowie Polski perfekcyjnie przeszli do ataku i powiększyli przewagę. Wybrzeże - Vive Targi 10:18.

34' Znakomita akcja pozycyjny kielczan, po której gola zdobył Denis Buntić. Wybrzeże - Vive Targi 10:17.

32' Podobnie jak w pierwszej połowie, na początku naciskają gospodarze. Wybrzeże - Vive Targi 10:16.

31' Rozpoczęła się druga połowa spotkania.

30' Koniec pierwszej połowy meczu. Gdańszczanie zanotowali dwa przestoje, które bezlitośnie wykorzystali mistrzowie Polski. Wybrzeże - Vive Targi 10:16.

30' Tym razem nie popisał się G. Tkaczyk, marnując stuprocentową akcję na zdobycie gola. Wybrzeże - Vive Targi 10:16.

30' Szybka kontra gości, zakończona pewnym trafieniem Krzysztofa Lijewskiego. Wybrzeże - Vive Targi 10:16. 29'**Grzegorz Tkaczyk powiększył prowadzenie Vive Targów do 5 goli. Wybrzeże - Vive Targi 10:15.
29'**Kamil Strzebiecki ukarany 2 minutami kary. Natomiast Ivan Cupić w rzutach karnych bezbłędny - trafił po raz czwarty. Wybrzeże - Vive Targi 10:14. 28' Powoli dobiega końca pierwsza połowa meczu. Wybrzeże prezentuje się na tle mistrza Polski całkiem nieźle. O czas poprosił Bogda Wenta, niezadowolony z postawy swoich podopiecznych w ostatnich minutach. Wybrzeże - Vive Targi 10:13. 26' Rzut karny dla gdańszczan wykorzystał Bartłomiej Helman. Wybrzeże - Vive Targi 10:13. 25'**Krzysztof Mogielnicki zdobył gola dla Wybrzeża i na trybunach wielka radość. Tyle że po chwili odpowiadają Vive Targi (trafienie Olaffsona). Wybrzeże - Vive Targi 9:13.
24' Coraz bliżej końca połowy, coraz większa przewaga Vive Targów. Ale mistrzowie Polski też popełniają wielkie błędy - już po raz kolejny zmarnowali stuprocentową okazję na zdobycie gola. Wybrzeże - Vive Targi 8:12.
22'**Grzegorz Tkaczyk mocnym rzutem umieścił piłkę w bramce. Wybrzeże - Vive Targi 8:12. 21' Rogulski zdołał się wcisnąć między obronę Vive Targów i zdobył gola, ale natychmiastowa odpowiedź Grzegorza Tkaczyka. Wybrzeże - Vive Targi 7:11. 20' Wybrzeże zmniejszyło nieco dystans do mistrzów Polski po trafieniu Bartłomieja Helmana. Wybrzeże - Vive Targi 6:10. 19' Kielczanie znowu wykorzystali błąd Wybrzeża. Bramkę zdobył Olaffson. Wybrzeże - Vive Targi 5:10. 19' Radość gospodarzy trwała jednak krótko, bo popełnili oni błąd, który kosztował ich bramkę. Wybrzeże - Vive Targi 5:9. 18' Nieprzepisowo zatrzymywany był Rogulski, w efekcie karny dla Wybrzeża. Michał Waszkiewicz zdobył gola i przerwał niemoc gospodarzy, która trwała 10 minut. Wybrzeże - Vive Targi 5:8. 17' Wybrzeże znowu ukarane - tym razem żółtą kartkę otrzymał Łukasz Rogulski. Ivan Cupić po raz trzeci wykorzystał karnego! Vive Targi prowadzą 8:4. 16' Czas dla zespołu Daniela Waszkiewicza. 15' Vive Targi znakomicie rozciągnęły defensywę gospodarzy, w efekcie Bartłomiej Tomczak z łatwością zdobył bramkę. Mistrzowie Polski wygrywają 7:4. Gospodarze nie zdobyli już gola od 7 minut! 15'**Krzysztof Lijewski wykorzystał dziurę w obronie gospodarzy i powiększył prowadzenie Vive Targów do dwóch trafień. Kielczanie prowadzą 6:4.
13' Vive Targi po raz pierwszy na prowadzeniu. Bramkę dla gości zdobył Thorir Olaffson. 5:4 dla drużyny Bogdana Wenty.
12' Wybrzeże wciąż naciska na kielczan, ale póki co bezskutecznie. Natomiast Vive Targi liczą na błąd gospodarzy, ale przy przejściu do ataku sami je popełniają...
10' Gdańszczanie grają bezpardonowo w obronie, co kończy się żółtą kartką dla Andrzej Rakowski. Rzut karny na gola zamienił Ivan Cupić. Remis 4:4.
8'**Krzysztof Mogielnicki ponownie zdobył gola, dzięki czemu Wybrzeże wygrywa z Vive Targami 4:3. 7' Co gdańszczanie obejmą prowadzenie, to mistrzowie Polski natychmiast odrabiają straty. Remis 3:3. 6' Wybrzeże po raz trzeci wyszło na prowadzenie. Bramkę zdobył Dawid Nilsson. 3:2 dla Wybrzeża. 6' Kielczanie na razie grają bardzo przeciętnie, popełniają sporo błędów a w obronie czekają na ruch Wybrzeża. 5' Vive Targi znowu wyrównało po golu Ivana Cupicia z rzutu karnego. Remis 2:2. 3' Vive Targi nie naciskają na rywala, dzięki czemu Wybrzeże znów objęło prowadzenie. Trafienie zanotował Krzysztof Mogielnicki. 2:1 dla gdańszczan. 2' Wybrzeże szybko objęło prowadzenie, ale potem miało okazję, by podwyższyć, lecz ją zmarnowało. Natychmiast do ataku przeszli mistrzowie Polski, którzy wyrównali na 1:1. 1' Rozpoczął się w 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski.
Relacja live rozpocznie się o godz. 19. Przeczytaj zapowiedź interesującej potyczki.