Wygraliśmy z Serbią i Czarnogórą 3:0 !

klima
Nasi siatkarze odnieśli kolejny sukces w Japonii. Od początku meczu biało - czerwoni grali pewnie i skutecznie. Serbowie, pomimo gwiazd w zespole jux po pierwszej przerwie technicznej przegrywali 8:6.

Nasi siatkarze odnieśli kolejny sukces w Japonii.

Od początku meczu biało - czerwoni grali pewnie i skutecznie. Serbowie, pomimo gwiazd w zespole jux po pierwszej przerwie technicznej przegrywali 8:6. Jednak wystarczyło im kilka minut, żeby nadrobić straty i wyrównać wynik 17:17.
Polacy pomimo, że popełniali liczne błędy walczyli o każdą piłkę. Dzięki takiej walce drugą piłkę setową wykorzystał Mariusz Wlazły i wygraliśmy 28:26!

W drugim secie rywale pokazali na co ich stać. Walka byla zacięta, ale nasza drużyna nie odpuściła do samego końca. Po atakach Michała Winiarskiego i Mariusza Wlazłego prowadziliśmy 2:0. Potem Miljković i Gerić szybko wyrównali 3:3. Jednak już chwilę później prowadziliśmy już 12:7!
Tego seta zakończyliśmy 25:19.
Trzecia partia należała bezapelacyjnie do naszych, choć nie obyło się bez chwilowego kryzysu : Serbia zdobyła parę punktów po atakach Vujevicia. Ale do my zdobyliśmy 25:19.

Nawet bez wygranej Polska jak i Serbia miały zapewniony udział w półfinale siatkarsich mistrzostw świata. Teraz czeka nas walka w półfinale mmistrzostw świata. Rywalem Polaków będzie reprezentacjia Bułgarii, która zajęła drugie miejsce w grupie.

Polska - Serbia i Czrnogóra 3:0 (28:26, 25:19, 25:19)

Polska: Paweł Zagumny, Michał Winiarski, Sebastian Świderski, Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz, Mariusz Wlazły, Piotr Gacek (libero) oraz Wojciech Grzyb
Serbia: Nikola Grbić, Vladimir Grbić, Ivan Miljković, Goran Vujević, Andrija Gerić, Marko Podrascanin, Marko Samardzić (libero)