WYNIKI WYBORÓW 2015. Sejm i Senat, Pomorze, Gdańsk, Gdynia, kto wygrał? [relacja na żywo]

redakcja
WYNIKI WYBORÓW Sejm i Senat 2015. Pomorze, Gdańsk, Gdynia, kto wygrał? [relacja na żywo] Polska Press Grupa
Wyniki wyborów 2015 do Sejmu i Senatu dla regionu Pomorze podamy w tym artykule. Trwa relacja na żywo.

0:00
Beata Szydło z siedziby PIS-u przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie komentuje wynik wyborczy.

Daliśmy Radę! #Podcast z wieczoru wyborczego. Zapraszam do oglądania i podawania dalej! (y)

Posted by Beata Szydło on 25 październik 2015

23:25
Pełne wyniki Wyborów Parlamentarnych 2015 Polska Komisja Wyborcza poda w poniedziałek. Wtedy dowiemy się którzy politycy dostaną się do Sejmu i Senatu. PKW poda też ostateczną frekwencję wyborczą.

23:00
Frekwencja z podziałem na wiek:
18-29 lat – 43,7%
30-39 lat – 52,3%
40-49 lat – 58,8%
50-59 lat – 56,7%
60 i więcej lat – 49,9%.
PIS wygrał we wszystkich grupach wiekowych. Najwięcej głosów (48,7%) otrzymali od grupy osób powyżej 60 roku życia. PIS zdecydowanie wygrał na wsiach oraz wśród osób z podstawowym i zawodowym wykształceniem. (Sondaż dla TVN24).

22:35
- Ten rezultat sondażowy bardzo cieszy ale dopóki nie będzie komunikatu PKW, radość powinna być wstrzemięźliwa - podsumował Janusz Śniadek.

22:30
Członkowie pomorskiego PiS swój wieczór wyborczy zorganizowali w Gdyni w biurze poselskim Janusza Śniadka. Jak podaje Dziennik Bałtycki: "Przy pizzy, kanapkach i czerwonym winie z niepokojem czekano na pierwsze sondażowe wyniki wyborcze".

22:18
Frekwencja w całej Polsce wyniosła 51,6 %, a na Pomorzu 52,8%.

21:46
W woj. pomorskim PO zdobyło 33,7%, PIS 32,1%, .Nowoczesna 8,6%, Kukiz 15 7,9%, Zjednoczona Lewica 6,5%, KORWiN 5% oraz Razem 3,8%, PSL 2,5 %. (Sondaż dla TVN24)

21:42
- Proszę państwa nie jest dobrze. Młodzi ludzie wchodzą w wiek wyborczy i poparcie będzie nam wzrastać. Jesteśmy pewni, że ten system niedługo się zawali - powiedział Janusz Korwin-Mikke.

21:37
- Inna polityka jest możliwa. To jest nasz pierwszy krok - twierdzi Adam Zandberg z partii Razem. - 4% wywalczyliśmy na ulicach. Przez pierwszą część kampanii telewizje poświęciły nam osiem sekund. Polityka nie zaczyna się i nie kończy w telewizyjnych studiach. My będziemy stać po stronie ludzi pracy, budować spółdzielnie. W końcu będzie w Polsce demokratyczna lewica, której nie trzeba będzie się wstydzić - dodaje.

21:32
- Polacy chcieli zmiany. My byliśmy i będziemy w parlamencie. Zawsze na straży praw konstytucji i naszego narodu. Dziękuję wszystkim, którzy poszli do wyborów. Cieszę się, że mamy do czynienia z rekordową frekwencją - mówi Janusz Piechociński z PSL. - My zawsze będziemy służyć ludziom, obojętnie czy będziemy w koalicji czy opozycji - dodał.

21:28
- Bardzo dziękuję wszystkim Polakom, którzy oddali głos w tych wyborach i tym, którzy oddali głos na Nowoczesną. I gratuluję pani Beacie Szydło sukcesu - powiedział Ryszard Petru. - Nowoczesnej zaufały setki tysięcy Polaków. Cieszymy się z tego i dziękujemy. Pokazaliśmy wspólnie, że liczy się alternatywa i że wybór przyszłości to może być Nowoczesność. Pięć miesięcy nas jeszcze nie było... To sukces Polski, która chce iść do przodu - dodał.

21:25
- Dzisiaj mamy miejsce z narodzinami ruchu, który zmieni konstytucję. To jest początek drogi. Idąc jedynie za głosem sumienia, zrobiliśmy rzecz niesamowitą. Chciałem wam za to podziękować - powiedział Paweł Kukiz.

21:20
- To, że dzisiaj się cieszymy, to wielkie zwycięstwo was wszystkich. Nie byłoby tego wspaniałego sukcesu, gdyby nie decyzje które podjął pan prezes Jarosław Kaczyński. To jemu należą się podziękowania - powiedziała Beata Szydło, wchodząc na mównice. Tłum skanduje: Beata, Beata. - Szliśmy konsekwentnie drogą, którą wytyczył pan prezydent Lech Kaczyński. Ciężko pracowaliśmy i byliśmy pokorni. Nie zwyciężylibyśmy, gdyby nie wspaniali Polacy - dodała Beata Szydło, która zostanie najprawdopodobniej kandydatem na premier nowego rządu. - Dziękujemy, że nam zaufaliście! - dodaje.

21:18
Według pierwszych wyników exit poll, dzisiejsze wybory parlamentarne wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Partia uzyskała wynik, który daje jej bezwzględną większość w Sejmie i umożliwia samodzielne rządy. Według wstępnych wyników do Sejmu nie weszła Zjednoczona Lewica, która nie przekroczyła wymaganego dla koalicji progu 8 proc. głosów.

21:15
Mimo spodziewanej porażki w wyborach parlamentarnych, którą potwierdziły sondy exit poll, w sztabie Platformy Obywatelskiej atmosfera daleka była od grobowej. – Szanujemy werdykt wyborców. Nie straciliśmy tych ośmiu lat, Polska teraz jest zdecydowanie piękniejsza – powiedziała szefowa partii, premier Ewa Kopacz po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów.

21:14
Tak będzie wyglądał przyszły Sejm. Podział na mandaty wg. sondażu dla TVN24:
242 - PiS
133 - PO
44 - Kukiz'15
22 - .Nowoczesna
18 - PSL
0 - Zjednoczona Lewica, KORWiN i Razem

21:08
W sztabie PIS euforia. Brawom i podziękowaniem nie ma końca. Jarosław Kaczyński podziękował na wieczorze wyborczym PIS zmarłemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. - Panie Prezydencie melduję wykonanie zadania - powiedział, przypominając słowa swojego brata, gdy ten został prezydentem.

21:03
Wyniki wyborów (sondaż dla TVN24):
Prawo i Sprawiedliwość - 39,1 %
Platforma Obywatelska - 23,4 %
Kukiz 9,0 %
Nowoczesna 7,1 %
Zjednoczona Lewica - 6,6 %
PSL - 5,2 %
KORWiN - 4,9 %
Razem - 3,9 %

19.59
Do godziny 17 frekwencja w wyborach do Sejmu i Senatu wyniosła 38,97 proc. - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Spośród dużych miast najwyższą frekwencję zanotowano w Warszawie - do godz. 17 wyniosła ona 50,79 proc., a najniższą w Sosnowcu - 38,43 proc. W przypadku województw najmniej osób głosowało w woj. opolskim (32,94 proc.), najwięcej w mazowieckim (43,62 proc.). Najmniej osób głosowało w gminie Cedynia (wok. zachodniopomorskie) - 20,75 proc. uprawnionych. Najwięcej osób głosowało w podwarszawskiej Podkowie Leśnej - 59,62 proc.

Wyniki wyborów 2015, Pomorze, Gdańsk, Gdynia - trwa relacja na żywo.

Przypomnijmy - Wybory Parlamentarne 2015 odbędą się 25 października. Głosować będzie można od godziny 7.00 do 21.00. Później zostaną ogłoszone wyniki wyborów, znajdziecie je w tym artykule.

Wybory parlamentarne 2015: karty do głosowania

Głosowanie w wyborach do Sejmu i Senatu odbywa się na osobnych kartach. Wybory parlamentarne 2015 nie są pod tym względem wyjątkiem. Posłów wybieramy z list partyjnych w okręgach wielomandatowych, zaś senatorów - z jednej listy kandydatów, w okręgach jednomandatowych.

Kiedy pójdziemy na wybory parlamentarne 2015, otrzymamy książeczkę do głosowania w wyborach do Sejmu i pojedynczą kartę do wyboru senatorów. Książeczka wydrukowana jest na białym papierze, zaś karta z kandydatami na senatorów - na papierze żółtym.

Więcej informacji na temat kart do głosowania znajdziecie: W TYM ARTYKULE

Źródło: gloswielkopolski.pl

Wideo

Komentarze 30

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

I
IQ

bo są inteligentni i wolni

l
lol

Całego społeczeństwa na pewno nie, lecz Ciebie kto to wie ? Może by warto zainteresować się Tobą.

p
precz z komuną

Ty jesteś wesoły? Ty jesteś zastraszona trzęsidoopa! Nie czytaj już więcej wypocin tow.Michnika, tow. Lisenki i tow.Urbana. Idź zaczerpnij świeżego powietrza.

c
ciekawska

cenzura?!!!

W
Wesoły

Chyba masz na myśl ludzi "Solidarności" i siebie. Ale fakt, pewno powołacie ze strachu Ministerstwo Pamięci i Kontroli Narodu. Kadry już są. To funkcjonariusze IPN. Pozdrawiam. Proszę nie denerwuj się. Całego społwczeństwa nie da się zamknąć ani uciszyć.

G
Gość

Zdrajców poznacie po czynach - popieranie mafii POwskiej oraz całej żydokomuny i głosowanie na nich to popieranie złodziejstwa, grabieży, korupcji, zniewolenia Polaków . Popieracie mafię ! Czy wy to rozumiecie ?

b
bolek i lolek

@ joanna (gość)
Co z tego że Ty masz mózg (a przynajmniej tak się Tobie wydaje) jak jest on (mózg) w słabej kondycji.
Wystarczy wypowiedź która jest nie zgodna z Twoimi przekonaniami i przestajesz nad sobą panować i obrażać innych na dodatek nieznanych Tobie ludzi.

b
bolek i lolek

@ joanna (gość)
Co z tego że Ty masz mózg (a przynajmniej tak się Tobie wydaje) jak jest on (mózg) w słabej kondycji.
Wystarczy wypowiedź która jest nie zgodna z Twoimi przekonaniami i przestajesz nad sobą panować i obrażasz innych na dodatek nieznanych Tobie ludzi.

b
bolek i lolek

Dojrzały wiek potrafi być zaletą, ale jest również i wadą co widać na Twoim przykładzie i po sposobie w jakim się do mnie zwracasz.
Co o mnie wiesz i skąd wiesz że "jestem gówniarzem" a może jestem w Twoim wieku, może jestem starszy od Ciebie
Widzisz gościu mam przewagę nad Tobą, a mianowicie jestem spokojny a przede wszystkim nie obrażam ludzi których nie znam i o których nic nie wiem.
Ciebie ponoszą nerwy i tak jak pisałem wcześniej wyznajesz zasadę - "kto nie jest z nami ten jest przeciw nam i ten jest naszym wrogiem", niestety pewnych kręgach jest to typowe myślenie
Polecam spacerek i ziółka - dobrze działają na nadwyrężone nerwy

P
PiS Tczew

Dziękujemy wszystkim Wyborcom, którzy wzięli udział w głosowaniu. Szczególnie dziękujemy tym, którzy głosowali na Prawo i Sprawiedliwość i przez to dali nam zwycięstwo. Jest ono naszym zobowiązaniem do przeprowadzenia zapowiadanych zmian. Nie jest to zadanie łatwe, ale wierzymy, że podołamy wyzwaniom i zmienimy Polskę, czyniąc ją przyjazną wszystkim Polakom.

~~K

Po słowach ich poznacie... tzn wyborców PISu

c
ciekawski

Pstrykam na zieloną łapkę, ale nie zmienia sie cyferka. Wyzej było podobnie. Co u was z tym sądazem ? Całkiem jak u Michnika.

j
joanna

Mózgu, to nie masz bo się bez niego urodziłeś, więc nie będzie z czego cię prać.

G
Głosujemy na PIS !!!

Spieprzaj i nie pouczaj mnie chłopcze co mam robić .Za stary jestem żeby mnie gówniarstwo pouczało co mam robić. Od 89 czekałem na partię Polaków a reszta żydokomunistów won !!

b
bolek i lolek
Teraz zostaniesz okradziony drugi raz, pierwszy raz okradła Ciebie mafia peowska a drugi raz i to o wiele skuteczniej okradnie Ciebie mafia pisowska, a przy okazji jeszcze Tobie mózg wypierze i powie że to z korzyścią dla Ciebie
Przedstawiasz typowy sposób myślenia "prawdziwych katolików" i zwolenników PiS-u - " kto nie jest z 'nami', ten jest lewakiem".
Jaki wódz tacy jego zwolennicy
Boli mówienie prawdy o księżach, boli i to bardzo ale to jest Twój problem a nie mój
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3