Wysoka dyspozycja gdańszczan w sparingach. Lotos Trefl wygrał z mistrzem Polski Asseco Resovią

Patryk Kurkowski
Karolina Misztal
Siatkarze Lotosu Trefla potwierdzają niezłą dyspozycję w okresie przygotowawczym. Gdańszczanie pokonali w sparingu mistrza Polski Asseco Resovię Rzeszów 3:1. Nie był to jednak typowy mecz towarzyski, gdyż pierwsze dwa sety były rozgrywany według starych zasad.

Dlatego rywalizowano w nich tylko do piętnastu. Punkty były dopisywane dopiero po dwóch udanych akcjach z rzędu, czyli wedle starych zasad, które już od dawna nie obowiązują w siatkówce. Niemniej dzięki temu obie drużyny miały okazję do przećwiczenia pewnych zagrań, jak również sprawdzenia się w trudniejszej sytuacji - kiedy to przeciwnik atakuje.

Przeczytaj także:Seria trudnych sparingów Lotosu Trefla

Mistrzowie Polski wygrali pierwszą partię, ale w kolejnych górą byli już podopieczni Dariusza Luksa. Po drugim secie walka toczyła się już normalnie. Obie strony stoczyły zażarty bój, z którego minimalnie górą wyszli nasi siatkarze. Tym samym potwierdzili oni całkiem niezłą dyspozycję w okresie przygotowawczym.

W czwartek o godz. 18 nasza drużyna zmierzy się w meczu sparingowym z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Wcześniej Lotos Trefl wygrał turniej Ostrava Cup oraz Memoriał Józefa Gajewskiego.

Lotos Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (10:15, 15:13, 25:23, 25:23)