Wysoka wygrana Trefla Sopot z Politechniką Warszawską

janas85
janas85
Do połowy meczu młodzi gracze Politechniki ambitnie walczyli z ...
Do połowy meczu młodzi gracze Politechniki ambitnie walczyli z ... Maciej Czarniak
Do połowy meczu młodzi gracze Politechniki ambitnie walczyli z gospodarzami. Decydująca okazała się trzecia kwarta.

Przy konfrontacji doświadczonego Trefla oraz młodych i ambitnych zawodników Politechniki Warszawskiej widać było dużą różnicę klas. Już pierwsza kwarta meczu doskonale ukazała przewagę drużyny sopockiej, która w tej części gry wypracowała sobie 12 punktową przewagę. W tej części spotkania głównym strzelcem Trefla był Adam Waczyński – zdobywca 10 punktów. Oprócz Waczyńskiego świetnie na atakowanej tablicy radzili sobie John Turek, Łukasz Koszarek oraz Filip Dylewicz. W drużynie gości atak opierał się przede wszystkim na akcjach Jarosława Mokrosa oraz Mateusza Ponitki. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 31:19 dla gospodarzy, a ostatnie punkty przed syreną kończącą kwartę zdobył Vonteego Cummings, dla którego był to najlepszy mecz w barwach Trefla.

Druga kwarta to szereg błędów obydwu ekip. Żadna z drużyn nie miała w tym czasie pomysłu na grę w ataku. Politechnika Warszawska w tej kwarcie wykorzystała niemoc rzutową Trefla i odrobiła część straconych punktów z pierwszej kwarty głównie za sprawą Mateusza Ponitki oraz Michała Nowakowskiego. Trener gospodarzy już na początku drugiej kwarty zdecydował się na wprowadzenie do gry młodego Daniela Szymkiewicza, który coraz częściej dostaje szansę gry. Koszykarze Trefla na przerwę schodzili z przewagą 7 punktów (47:40), a najlepiej punktującymi dla sopocian byli rozgrywający: Łukasz Koszarek oraz Vonteego Cummings.

Po przerwie od razu do ataku wzięli się sopocianie. Nie do zatrzymania by duet wysokich Trefla – Turek i Dylewicz, którzy łącznie zdobyli 20 punktów w tej części gry. Trefl zacieśniając swoją obronę pozwolił drużynie z Warszawy na zdobycie jedynie 11 punktów, z których 6 zdobył najbardziej doświadczony gracz Politechniki – Leszek Karwowski. Po trzech kwartach na tablicy wyników widniał wynik 76:51 dla Trefla.

Ostatnia kwarta to gra „na luzie” ekipy sopockiej. Karlis Muzinieks pewny zwycięstwa pozwolił na grę Wojciecha Frasia oraz Daniela Szymkiewicza, którzy zdobyli po 2 punkty w meczu, uszczęśliwiając zgromadzoną w Ergo Arenie publiczność. W ostatniej odsłonie najwięcej punktów zdobył Łukasz Wiśniewski oraz Marcin Stefański. Politechnika walcząc do końca nie potrafiła jednak zmienić oblicza meczu. W ostatniej kwarcie świetną akcją popisał się Mateusz Ponitka, który po podaniu Łukasza Wilczka, umieścił piłkę w koszu nad obręczą. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Trefla Sopot 95:72.

Trefl Sopot 95:72 AZS Politechnika Warszawska
(31:19, 16:21, 29:11, 19:21)

Trefl: Turek 19, Dylewicz 15, Wiśniewski 14, Waczyński 12, Koszarek 10, Stefański 10, Cummings 9, Burgess 2, Szymkiewicz 2, Fraś 2, Stalicki 0, Małgorzaciak 0;

AZS Politechnika: Ponitka 16, Nowakowski 15, Mokros 12, Karwowski 8, Kolowca 8, Michalak 4 Pełka 3, Popiołek 3, Wilczek 3, Pamuła 0;