XIX finał konkursu na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy. Te pomorskie urzędy zostały wyróżnione

Jakub Cyrzan
Jakub Cyrzan
Udostępnij:
Już po raz 19. odbył się konkurs „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. Jest to niekomercyjne, ogólnopolskie przedsięwzięcie organizowane wspólnie przez Business Centre Club i Ministerstwo Finansów. W środę, 11 maja, w ramach konkursu wyróżniono trzy pomorskie urzędy.

XIX finał konkursu na Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy

Z deklaracji konkursu wynika, że „głównym podatnikiem jest przedsiębiorca. To on, organizując działalność gospodarczą, przyczynia się do zasilania budżetu państwa: bezpośrednio z podatków wnoszonych przez firmę i pośrednio – z podatków płaconych przez
pracowników tam zatrudnianych. Stosunki między aparatem skarbowym a przedsiębiorcą powinny być przyjazne na tyle, na ile pozwala na to ich naturalne umiejscowienie w rzeczywistości gospodarczej i prawnej”. Między innymi z tego powodu głównymi celami konkursu są:

  • tworzenie przyjaznej atmosfery między urzędami skarbowymi a przedsiębiorcami,
  • zachęcanie przedsiębiorców do rzetelnego i terminowego rozliczania się z podatków,
  • tworzenie atmosfery wzajemnej życzliwości i akceptacji poprzez lepsze poznanie praw i obowiązków obu stron oraz uwarunkowań, które towarzyszą działalności urzędów i przedsiębiorstw,
  • upublicznianie, a także promocja wysokich standardów obsługi klienta osiągniętych przez wyróżnione placówki oraz wzmacnianie pozytywnego wizerunku urzędu skarbowego i jego pracowników.

Te urzędy skarbowe na Pomorzu zostały wyróżnione

Wśród Urzędów województwa pomorskiego wyróżnione zostały:

  • 1. Pomorski Urząd Skarbowy w Gdańsku, reprezentowany przez Bernadetę Szymków
  • 2. Pierwszy Urząd Skarbowy w Gdańsku, reprezentowany przez Małgorzatę Miszczak
  • 3. Drugi Urząd Skarbowy w Gdańsku, reprezentowany przez Kamillę Nowosad -Korona.

W środę 11 maja (2022 r.) w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku odbył się regionalny finał konkursu z udziałem wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, wicemarszałka województwa pomorskiego Leszka Bonna, a także dyrektor Izby Skarbowej w Gdańsku - Barbary Bętkowskiej-Celi i naczelników wyróżnionych urzędów. Business Centre Club reprezentował kanclerz Loży Gdańskiej BCC Maciej Dobrzyniecki.

Podczas regionalnego wydarzenia złożono podziękowanie za zaangażowanie i ciężką pracę urzędników odznaczonych instytucji. Dodatkowe wyróżnienia – Ryngrafy – medale okolicznościowe Krajowej Administracji Skarbowej, przyznane przez dyrektor Izby Skarbowej w Gdańsku trafiły do wojewody pomorskiego, wicemarszałka województwa pomorskiego oraz kanclerza Loży Gdańskiej BCC, jako podziękowanie za zaangażowanie w budowanie relacji pomiędzy Urzędami Skarbowymi a Przedsiębiorcami.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wojna na Ukrainie to wyzwanie dla całej branży IT, opinia eksperta

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie