MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Za tydzień Baltexpo 2005

Jacek Sieński
Sławomir Majman (z prawej), dyrektor targów Baltexpo 2005, zaznacza, że tegorocznej imprezie targowej towarzyszyć będą konferencje dotyczące obecnej sytuacji polskich stoczni i zakładów kooperacyjnych. 
Fot. Adam Warżawa
Sławomir Majman (z prawej), dyrektor targów Baltexpo 2005, zaznacza, że tegorocznej imprezie targowej towarzyszyć będą konferencje dotyczące obecnej sytuacji polskich stoczni i zakładów kooperacyjnych. Fot. Adam Warżawa
Już za tydzień dźwięk dzwonu okrętowego obwieści rozpoczęcie XIII Międzynarodowych Targów Morskich Baltexpo 2005 w Gdańsku. W hali Olivia i okalających ją pawilonach swoje oferty zaprezentuje prawie 300 firm ...

Już za tydzień dźwięk dzwonu okrętowego obwieści rozpoczęcie XIII Międzynarodowych Targów Morskich Baltexpo 2005 w Gdańsku.

W hali Olivia i okalających ją pawilonach swoje oferty zaprezentuje prawie 300 firm polskich i z 16 krajów, w tym na stoiskach narodowych - z Danii, Niemiec, Norwegii i Holandii. Organizatorami targów są Biuro Reklamy SA Zarząd Targów Warszawskich i spółka Agpol Promocja z Warszawy.
- W Gdańsku spotykamy się od dwudziestu trzech lat - przypomniał Sławomir Majman, dyrektor targów Baltexpo 2005. - Powodem, aby co dwa lata nadal organizować targi, jest choćby to, że są one jedyną imprezą związaną z przemysłem okrętowym i innymi sektorami gospodarki morskiej, jaka odbywa się w środkowym regionie Europy. Należą też one do imprez targowych w Polsce, w których bierze udział największa liczba wystawców zagranicznych. W tym roku będą oni stanowić ponad 40 procent uczestników Baltexpo. Zastanawialiśmy się nad hasłem towarzyszącym tegorocznej imprezie. Postanowiliśmy, że będą to ,Targi uspokojenia". W ciągu ostatnich kilkunastu lat nasz przemysł okrętowy przeżywał wiele zawirowań i wahań. Teraz powinno stworzyć się warunki umożliwiające mu spokojne wychodzenie z trudnej sytuacji i funkcjonowanie. Tym bardziej, iż na światowym rynku żeglugowym i okrętowym notuje się wyjątkowo dobrą koniunkturę.
Dyrektor Majman zaznacza, że targom towarzyszyć będą konferencje dotyczące obecnej sytuacji polskich stoczni i zakładów kooperacyjnych. Pozwolą one zastanowić się m.in. nad tym, czy polskie stocznie zdołają wykorzystać koniunkturę, jeśli chodzi o zapotrzebowanie armatorów na nowe statki.
- Ostatnie lata były dla stoczni i zakładów z nimi kooperujących okresem bardzo trudnym - powiedział Janusz Lewandowski, prezes Związku Pracodawców Forum Okrętowe. - Wydawało się, że po upadku Stoczni Szczecińskiej nastąpią upadłości Stoczni Gdynia i Stoczni Gdańskiej. Stocznie te i zakłady z nimi kooperujące uratowało w 2002 roku wejście w życie ustawy o pomocy publicznej dla przedsiębiorstw o szczególnym znaczeniu dla rynku pracy i rozpoczęcie programów ich restrukturyzacji. W przypadku Stoczni Gdynia restrukturyzacja nie odbyła się kosztem firm kooperujących i pozwala na spłacenie im zaległych należności. Uchroniło to nasze zakłady produkujące wyposażenie okrętowe przed likwidacją.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

POLITYCY jako dzieci

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto