Zagłębie 2:2 Lechia: relacja minuta po minucie

Patryk Szczerba
Lechia przerwała zwycięską passę "Miedziowych". Choć po 32. minutach przegrywała już 0:2, biało-zielonym udało się doprowadzić do remisu. Oto relacja akcja po akcji.
Uwaga! Strona wymaga odświeżania!

Zagłębie Lubin

23. kolejka Ekstraklasy

Lechia Gdańsk

2:2

Bramki: Micański (2'), Traore (32')
Żółte kartki: Reina (27') Bartczak (91')
Lubin, Dialog Arena
Bramki: Bąk (44'), Buzała (83')
Żółte kartki: Kosznik (25'), Kożans (60')

93' Koniec meczu. Po emocjonującym sptkaniu Zaglębia remisuje z Lechią 2:2, choć lubinianie prowadzili już 2:0.

91'
W Lubinie już doliczony czas gry. Bartczak dostał żółtą kartkę.

89'
Zmiany.Wiśniewski i Kędziora zeszli. Dinis i Piątek wchodzą.

86'
Buzała znów przed szansą, ale tym razem trafił wprost w bramkarza.

83' GOOOOOLLL!! Buzała wyrównuje wynik meczu. Będąc "sam na sam" z Ptakiem strzela drugiego gola dla Lechii. Jest 2:2. Czy któraś z drużyn zdąży zadać decydujący cios?

79'
Ogromne zamieszanie tuż przed bramką Kapsy, Zagłębie powinno podwyższyć, ale piłka nie wpadła do siatki gdańszczan. Wciąż w Lubinie 2:1.

78'
Kolejna zmiana w Lechii. Schodzi Bajić, wchodzi Pietrowski.

74'
Strzelał Bartczak, ale Kapsa popisał się świetną interwencją.

70'
W polu karnym tym razem pewnie Kapsa.

69'
Groźnie atakował Traore. Nie zdołał się jednak przebić przez mur obrońców.

67'
Zmiana w Lechii. Wchodzi Buzała, schodzi Nowak.

63'
Wynik bez zmian, choć było groźnie pod bramką Zagłębia.

60'
Kożans ukarany żółtą kartką.

59'
Lechia dominuje na boisku, ale nie potrafi tego udokumentować kolejną bramką.

56'
Kędziora nad poprzeczką.

51'
Stasiak dośrodkowywał, ale bardzo niedokładnie.

49'
Groźnie na bramkę uderzał Dwidowski po ograniu Reiny.

46'
Wznowiło Zagłębie.

45' Uff, koniec pierwszej połowy. Emocji nie brakowało, a teraz czas na przerwę.

45' Jest gol do szatni!!! Po dośrodkowaniu Nowaka z rzutu wolnego bramkę głową zdobył Bąk! Jest już tylko 2:1.

44' Lukjanovs strzelał za lekko

42'
Hanzel jednak jest kontuzjowany. Wchodzi za niego Kocot.

41'
Strzelał Wiśniewski, ale za lekko.

38'
Dwa rogi dla Zaglębia. Oj kotłuje się w polu karnym gdańszczan.

36'
Scenariusz podobny jak w pierwszej połowie. Po strzelonym golu znów przeważa Zagłębie.

32' GOOOOLLLL!!! Zagłębie zdobywa drugą bramkę. Grzegorz Bartczak dośrodkowuje, piłka trafia do Traore, który podwyższa wynik. 2:0 prowadzi Zagłębie. To szósta bramka Traore w sezonie.

28'
Znów zatrudniony bramkarz lubinian Ptak, ale jak na razie jest bezbłędny. Lechia jednak wciąż przeważa.

27'
Taka sama kara dla Reiny za faul na Dawidowskim.

25'
Pierwsza żółta kartka. Ukarany został nią Kosznik za faul na Ekwueme.

23'
Lechia powoli przejmuje inicjatywę. Kapitalny strzał Lukjanovsa broni Ptak.

22'
Groźna kontra gdańszczan. Strzelał Dawidowski, ale zabrakło mu precyzji.

20'
Lukjanovs niecelnie uderzał głową. Wciąż prowadzi Zagłębie.

19'
Pierwsza groźna akcja Lechii. Kożans zgrał futbolówkę głową, ale nikt do niej nie doszedł.

18'
Wciąż przewagę ma Zagłębie i wciąż najgroźneijszy jest Micański, który czeka na dogodną okazję w polu karnym Lechii.

15'
Kontuzja Hanzela, ale już wszystko OK, gracz Zagłębia wrócił do gry.

10'
Jak na razie na boisku istnieje tylko Zagłębie, ale Lechia ma jeszcze dużo czasu na odrobienei strat

7'
Źle dosrodkował Nowak. Z autu wznawia Zagłębie. Na trybunach 8 tys. widzów

2' GOOOLLL!!! Kapitalny początek Zagłębia. Micański otrzymał pikę na piątym metrze i strzelił bramkę dla lubinanin. Lechia w szoku, kibice Miedziowych w ekstazie.
1'
Zaczęła Lechia. W Lubinie świeci słońce, dobra pogoda do gry.

Drużyny wyjdą w następujących składach:

Zagłębie:
Ptak - G.Bartczak, Reina, Stasiak, Costa - M.Bartczak, Ekwueme,Hanzel, Micanski - Kędziora, Traore
Lechia: Kapsa - Bąk, Kożans, Wołąkiewicz, Kosznik - Wiśniewski, Surma, Bajić, Nowak - Lukjanovs, Dawidowski

0'Naszą relację rozpoczniemy o godz. 16.45.

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Zagłębie Lubin: Ptak - G.Bartczak, Reina, Stasiak, Costa - M.Bartczak, Ekwueme,Hanzel (Kocot 42'), Micanski - Kędziora (Dinis 89'), Traore

Lechia Gdańsk: Kapsa - Bąk, Kożans, Wołąkiewicz, Kosznik - Wiśniewski (Piątek 89'), Surma, Bajić (Pietrowski 78'), Nowak (Buzała 67') - Lukjanovs, Dawidowski

**Wszystko o trójmiejskich zespołach w Ekstraklasie: **Zobacz jak grają Lechia i Arka!Serwis piłkarskiej Ekstraklasy >>