Zakończyli jesienną rundę w pomorskiej IV lidze - Bałtyk mistrzem półmetka

Zbigniew Brucki
Po półmetku rozgrywek pomorskiej IV ligi liderami są piłkarze Bałtyku Gdynia (czerwone stroje). Fot. Zbigniew Brucki
Kolejka kończąca rundę jesienną rozgrywek pomorskiej IV ligi piłkarskiej podobnie jak poprzednie przyniosła przetasowania w tabeli. Po decyzji Wydziału Gier i Dyscypliny Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przyznającej ...

Kolejka kończąca rundę jesienną rozgrywek pomorskiej IV ligi piłkarskiej podobnie jak poprzednie przyniosła przetasowania w tabeli. Po decyzji Wydziału Gier i Dyscypliny Pomorskiego Związku Piłki Nożnej przyznającej walkower 3:0 Zatoce Puck za mecz z Czarnymi Czarne (na boisku było 0:0, ale w Czarnych grało za mało młodzieżowców) przewaga przewodzącego w tabeli Bałtyku Gdynia nad Zatoką przed tą ostatnią kolejką zmniejszyła się do jednego punktu.

Po meczach kończących jesień w IV lidze dystans ten znów wynosi trzy "oczka", bowiem Bałtyk rozgromił Poloneza Bobrowniki 7:1 (6:0), a Zatoka zremisowała 2:2 (1:2) z Bytovią Bytów. Bytovia mimo "tylko" remisu awansowała z czwartego na trzecie miejsce, zmieniając na tej pozycji Orkana Rumia. Po ostatniej kolejce w górę tabeli przesunęły się też Olimpia Sztum (z szóstej na piątą lokatę), Powiśle Dzierzgoń (z ósmej na siódmą), Orlęta Reda (z dziesiątej na ósmą) i Brda Przechlewo (z siedemnastej na czternastą).
Gdyński Bałtyk zdobywając tytuł mistrza jesieni okazałe zwycięstwo nad Polonezem zapewnił sobie już przed przerwą strzelając aż sześć goli i nie tracąc żadnego (zdobyli je Dariusz Patalan 2 oraz Marek Widzicki, Dariusz Kudyba, Krzysztof Kuźmińczuk i Radosław Styn). Po przerwie na 7:0 podwyższył Kudyba, a później honorowego gola dla Poloneza strzelił Dominik Zagórowski. Kudyba dzięki dwóm bramkom zdobytym w tym spotkaniu jesienną rundę zakończył na drugim miejscu klasyfikacji najlepszych snajperów z 13 golami na koncie. Liderem jest Paweł Piotrowski z Orła Trąbki Wlk., który strzelił jesienią 14 bramek.

Bardzo ciekawy i emocjonujący był mecz w Pucku pomiędzy Zatoką i Bytovią. Lepiej zaczęli go goście, którzy po 20 minutach i golach Sławomira Pufelskiego oraz Macieja Maciejewskiego prowadzili 2:0. Kwadrans później dystans zmniejszył Mariusz Bloch i to jednobramkowe prowadzenie goście utrzymywali do 83 min. spotkania. Wówczas to doświadczony, 33-letni Michał Smarzyński zapewnił gospodarzom jeden punkt i pozycję wicelidera półmetka rozgrywek.
Sporo emocji, jeszcze przed rozpoczęciem, wywoływało spotkanie sąsiadów z tabeli, w którym Olimpia Sztum podejmowała rezerwy gdańskiej Lechii. Padło aż pięć goli, ale na pierwszego kibice czekali do 41 min. Zdobył go dla Olimpii Łukasz Nadolny i taki rezultat utrzymywał się do 68 min. Wówczas w ciągu czterech minut gospodarze dwukrotnie pokonali bramkarza gości (najpierw Karol Damaszke, a później Marek Kwiatkowski). Dwie minuty przed końcem spotkania dystans na 1:3 zmniejszył Mateusz Włodkowski, a kropkę nad i w 90 min. postawił Nadolny i Olimpia pokonała biało-zielonych 4:1. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie Powiśla Dzierzgoń z Czarnymi Pruszcz Gd. Dla zwycięskiego Powiśla gole w tym meczu zdobyli Mariusz Opałka, Rafał Dianzenza, Tomasz Wiercioch i Artur Chwesiuk z karnego. Dla Czarnych honorową bramkę strzelił Marcin Kwiecień. Tylko po jednym golu zobaczyli kibice w Redzie i Trąbkach Wlk. Orlęta przed własną publicznością pokonały 1:0 rezerwy gdyńskiej Arki (gola zdobył Marcin Królik), a Orzeł 0:1 uległ Czarnym Czarne, dla których zwycięską bramkę strzelił Paweł Spryszyński.

Do sporej niespodzianki doszło w Przechlewie, gdzie miejscowa Brda rozgromiła TKP Tczew 5:1 (3:0). I nie samo zwycięstwo Brdy, która dotychczas wygrywała zaledwie dwa razy w tej lidze, jest tu niespodzianką, a rozmiary. Dla Brdy gole w tym spotkaniu strzelali Piotr Kwietniewski 2 oraz Bartosz Klimowicz, Michał Wirkus i Michał Król, a dla TKP Adam Szczuka.
Z powodu złego stanu boisk nie odbyły się spotkania Murkam Przodkowo - Gryf 95 Słupsk i Gryf Wejherowo - Orkan Rumia.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny