Złote licealistki z Tczewa

(pb)
Złote medalistki licealiady (od lewej), Magdalena Krużycka, Agnieszka Arendt, Magdalena Małkowska, Marta Topielecka, Emilia Tutkowska, Małgorzata Saidowska, Marcelina Dudek, Karolina Kiełdanowicz z trenerem Damianem Bednarskim. Na zdjęciu brak Natalii Labenz i Joanny Jasińskiej.
Dziewczęta z II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie zostały złotymi medalistkami wojewódzkiej licealiady w koszykówce. Podopieczne trenera Damiana Bednarskiego tytuł najlepszych koszykarek w Pomorskiem wśród licealistek ...

Dziewczęta z II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie zostały złotymi medalistkami wojewódzkiej licealiady w koszykówce. Podopieczne trenera Damiana Bednarskiego tytuł najlepszych koszykarek w Pomorskiem wśród licealistek zdobyły w finale imprezy, której były gospodyniami.

Wojewódzki turniej finałowy 6 reprezentacji w nim uczestniczących rozpoczął się eliminacjami w dwóch grupach. Tczewianki zaczęły od zwycięstwa 51:41 (24:21) nad Conradinum Gdańsk. W drugim pojedynku, decydującym o pierwszym miejscu w grupie, musiały się sporo napracować, by ostatecznie odnieść triumf nad I LO z Kartuz 36:30 (16:14).
W finałowej potyczce o złote krążki rywalkami tczewskiego zespołu, złożonego z koszykarek na co dzień uprawiających basket w miejscowym klubie Piątka, były uczennice słupskiego V Liceum Ogólnokształcącego, które pierwsze miejsce w drugiej grupie eliminacyjnej zapewniły sobie zwyciężając 37:14 (20:6) I LO Pruszcz Gd. oraz bardzo silną ekipę gdyńskiego VI LO 51:42 (27:29). Słupski zespół tworzyły głównie dziewczęta trenujące na co dzień piłkę ręczną, tegoroczne złote medalistki MP w tej dyscyplinie i kategorii wiekowej. Wydawało się, że miejscowe powinny łatwo poradzić sobie z rywalkami. Tak jednak nie było. Słupszczanki postawiły tczewiankom wysoko poprzeczkę, imponując nie tylko sprawnością fizyczną ale i techniką. Nerwowy początek spotkania był więc bardzo wyrównany. Z upływem czasu górę wzięło jednak większe doświadczenie gospodyń, które ostatecznie zwyciężyły rywalki 52:40 (32:22). W meczu o brązowe medale dziewczęta z Kartuz pokonały 37:34 (18:14) rówieśniczki z Gdyni. Piąte miejsce zajęły uczennice gdańskiego Conradinum, po wygranej 60:46 (47:16) z pruszczankami.
Podczas uroczystego zakończenia imprezy, trzy czołowe zespoły oprócz medali uhonorowano pamiątkowymi pucharami.