Zwycięstwa Stoczniowca na zakończenie drugiej fazy

Stoczniowiec (białe koszulki) zagra w play-off
Stoczniowiec (białe koszulki) zagra w play-off T. Bołt
Dwa zwycięstwa zanotowali zawodnicy Energi Stoczniowca na zakończenie rywalizacji w grupie B Polskiej Ligi Hokeja. Gdańszczanie czekają na losowanie, które wyłoni pierwszego rywala w play-off. Będzie to Cracovia lub GKS Tychy.

Kluczowy był piątkowy mecz Stoczniowca z Unią. To spotkanie gdańszczanie wygrali i już zapewnili sobie awans do fazy play-off. Ciekawostką jest, że wszystkie dziewięć goli zawodnicy obu zespołów strzelili do jednej bramki. W pierwszej tercji trzykrotnie uczyli to gdańszczanie, w drugiej trzy razy zawodnicy z Oświęcimia i w trzeciej znowu gospodarze. Stoczniowiec wygrał 6:3 i zapewnił sobie drugie miejsce w grupie B.
Mając pewny awans do play-off w niedzielnym spotkaniu podopieczni trenera Andrzeja Słowakiewicza zagrali na większym luzie. Wolne dostał Przemysław Odrobny, a w bramce stanął Sylwester Soliński. Nie miał jednak swojego dnia i już po dziesięciu minutach zastąpił go Tomasz Witkowski. Zresztą gdańszczanie chyba aż za bardzo się rozluźnili, bo w 24. minucie przegrywali już 1:5. Stoczniowiec podjął jednak walkę, ale po dwóch częściach tracił do rywali trzy bramki. W trzeciej tercji ciężar gry wzięła na siebie pierwsza formacja. Trzy gole strzelił Roman Skutchan, w tym wyrównującego, kiedy gdańszczanie wprowadzili dodatkowego zawodnika zamiast bramkarza. A w dogrywce wygraną Stoczniowcowi zapewnił Jan Steber.

Energa Stoczniowiec Gdańsk - Ciarko KH Sanok 7:6 (1:4, 2:2, 3:0, 1:0)
Bramki: 1:0 Ziółkowski - Furo (2.44), 1:1 R. Kostecki - Połącarz - Biały (5.37), 1:2 Milan - Rąpała (5.53), 1:3 R. Kostecki - Rąpała (10.31), 1:4 Vozdecky - Cacho (11.47), 1:5 Milan - Cacho (23.35), 2:5 Maciejewski - Benasiewicz (25.28), 3:5 A. Kostecki - Rzeszutko - B. Wróbel (27.38, w przewadze), 3:6 Cacho - Kaljuste - Vozdecky (36.04, w przewadze), 4:6 Skutchan - Steber (51.42), 5:6 Skutchan - Steber (55.13), 6:6 Skutchan - Steber - B. Wróbel (59.21), 7:6 Steber - Rzeszutko (63.17).
Stoczniowiec: Soliński (11 Witkowski) - B. Wróbel, A. Kostecki; Skrzypkowski, Mateusz Rompkowski; Smeja, Maciejewski; Benasiewicz, Maj - Steber, Rzeszutko, Skutchan; Furo, Ziółkowski, Jankowski; Vitek, M. Wróbel, Chmielewski; Maciej Rompkowski, Strużyk, Wróblewski.

Energa Stoczniowiec Gdańsk - Aksam Unia Oświęcim 6:3 (3:0, 0:3, 3:0)
Bramki: 1:0 Steber - B. Wróbel - Rzeszutko (6.45, w przewadze), 2:0 Steber - Rzeszutko - Skutchan (14.52, w przewadze), 3:0 Skutchan - Rzeszutko (18.52), 3:1 Wojtarowicz - Szewczyk - Gallo (22.30), 3:2 Wojtarowicz - Cinalski - Klisiak (26.11), 3:3 Szewczyk - Gallo (38.48), 4:3 Kostecki - Steber (46.03, w przewadze), 5:3 Rzeszutko - Skutchan (48.24), 6:3 Vitek - Jankowski (59.07, w przewadze).
Stoczniowiec: Odrobny - B. Wróbel, Kostecki; Skrzypkowski, Mateusz Rompkowski; Smeja, Maciejewski; Benasiewicz, Maj - Steber, Rzeszutko, Skutchan; Furo, Ziółkowski, Jankowski; Vitek, M. Wróbel, Chmielewski; Maciej Rompkowski, Strużyk, Wróblewski.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny