Zwycięstwo gdańskiego Stoczniowca nad Sanokiem

Gdańscy hokeiści wzięli rewanż za porażkę jaką odnieśli w pierwszym swoim meczu w nowym sezonie PLH. Zawodnicy Tadeusza Obłoja wygrali z Ciarko KH Sanok 3:2 (2:0, 1:2, 0:0).
Zobacz fotogalerię z tego meczu

Trener Tadeusz Obłój powiedział po zawodach:

- Jestem niezmiernie zadowolony, pokazaliśmy charakter, zdominowaliśmy zwłaszcza pierwszą tercję. Taktyka była prosta, rozbić Sanok, grać ciałem. Zawodnicy zagraniczni z Sanoka boją się gry ciałem. Zresztą na to zwrócił również trener Podhala w rozmowie ze mną, że na Sanok najlepsza jest zdecydowana gra ciałem. Powinniśmy po pierwszej tercji prowadzić i 3, 4 do zera. Wówczas też mielibyśmy inny mecz.

Pierwsza tercja przyniosła wiele emocji, mecz toczył się w szybkim tempie i nie brakowało spięć pod bramkami. Już na początku meczu ostro na bramkę gdańską zaatakowali goście. W zamieszaniu podbramkowym kij stracił Przemysław Odrobny jednak przy pomocy kolegów z drużyny powstrzymał pierwszy atak sanoczan.

Po kilku szybkich i groźnych akcjach rywali, zwłaszcza w dwóch okresach gry w przewadze, do głosu zaczęli dochodzić gdańszczanie. W 9 minucie to gospodarze grali większą liczbą hokeistów i od razu ten fakt wykorzystali. Wojciech Jankowski zza bramki podał do Szymona Marca a ten stojąc sam przed bramkarzem bez trudu pokonał go.

Akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą, w 13 minucie bliski wyrównania był Michał Radwański ale z pojedynku 1 na 1 obronną ręką wyszedł Odrobny. Wreszcie w 14 minucie gdańszczanie podwyższyli na 2:0

Druga tercja rozpoczęła się od ataków gdańszczan i już w 23 minucie Jan Steber podwyższył na 3:0. Czeski napastnik wykorzystał podanie zza bramki od Wróbla. Zespół gości nie zamierzał jednak wcale poddawać się i już po niespełna dwóch minutach Krystian Dziubiński wykorzystując zamieszanie pod bramką gdańską strzelił pierwszą bramkę dla gości.

W 23 minucie goście zastosowali zmianę bramkarza.
Mecz, który od początku obfitował w twardą walkę w drugiej tercji stał się dość brutalny, z wieloma bezpardonowymi atakami.Gdańszczanie po najbardziej widowiskowym meczu w tym sezonie we własnej hali wzięli zasłużony rewanż na rywalach z Podkarpacia.

Energa Stoczniowiec Gdańsk 3:2 Ciarko KH Sanok

Bramki
:
1:0 Marzec as. Jankowski, Smeja (8.35 w przewadze)
2:0 Chmielewski as. Wróbel(13.21)
3:0 Steber as. Wróbel (22.53)
3:1 Dziubiński as. Gruszka, Malasiński (24.38)
3:2 Radwański as. Milan, Kubat (35.08 w przewadze)

STOCZNIOWIEC: Odrobny; Smeja - Kabat, Kostecki - Rompkowski, Maciejewski - Skrzypkowski, Kwieciński - Maj; Marzec - Ziółkowski - Jankowski, Chmielewski - Wróbel - Steber, Drzewiecki - Janecka - Skutchan, Pesta - Stasiewicz - Wróblewski.

CIARKO KH: Rączka (22.54 Plaskiewicz); Ivicić - Kubat, Suur - Rąpała, Gurican - Owczarek, Bigos - Koseda; Radwański - Zapała - Biały, Gruszka - Dziubiński - Malasiński, Słowakiewicz - Milan - Mermer, Strzyżowski - Wilusz - Poziomkowski.

Czytaj codziennie: MMTrojmiasto.pl/Sport

MMTrojmiasto.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Napisz tekst, opublikuj fotoreportaż i weź udział w konkursie "Tym żyje miasto". Co miesiąc do wygrania 200 zł za artykuł miesiąca, 200 zł za materiał multimedialny miesiąca oraz 100 zł za inną aktywność w MMTrojmiasto.pl! Dowiedz się więcej o konkursie dziennikarstwa obywatelskiego: Tym żyje miasto »

Nasza akcja: Ale obciach! | PGE Arena Gdańsk | Przewodnik