Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nie wyobrażamy sobie świąt bez choinki. Najlepiej, żeby była żywa, pachnąca i oczywiście zielona. Sprawdź, gdzie i za ile w tym roku można taką kupić.

Świerk pospolity, jodła kaukaska i świerk srebrny. To te drzewka najczęściej trafiają do trójmiejskich domów w okresie bożonarodzeniowym. Jak co roku większość z nas decyduje się na świerk pospolity.

Po pierwsze jest stosunkowo tani, i pachnie lasem, jednak nie brakuje mu wad, igły kłują i szybko opadają. Kupując świerk kilka dni przed wigilią, powinien on wytrzymać do Trzech Króli. Jeśli jednak chcemy, aby choinka postała dłużej, można wybrać tą w doniczce.

Sprzedaż choinek w leśniczówkach Nadleśnictwa Gdańsk rusza od 18 grudnia. Średnia cena choinki wynosi 45 zł.
Sprzedaż prowadzą leśniczówka Witomino i Cisowa w Gdyni, leśniczówka Sopot oraz leśniczówki Sobieszewo, Matemblewo i Renuszewo w Gdańsku. Leśnicy ostrzegają, że ilość drzewek jest ograniczona.

Pan Marek sprzedawca choinek, wielbicielom świerków poleca odmianę kaukaską. Ma krótsze igły, ale za to grubsze, dzięki temu postoi nam dłużej. Do wyboru mamy jeszcze świerk srebrny, jego szarawe igły sprawiają wrażenie, że jest oprószony śniegiem.

W Leroy Merlin czy w Obi możemy go kupić za ok. 50 zł- 65 zł, w zależności od wielkości. Prawdziwi fani świąt wiedzą, że największe wrażenie na wszystkich zrobi jodła kaukaska. Jest najtrwalsza ze wszystkich odmian choinek, a w domu postoi nam nawet kilka tygodni. Ma rozłożyste gałęzie, jest gęsta i ładnie się prezentuje. Jednak za jakością idzie też cena, kosztuje ok. 150 zł.
- Na jodłę najczęściej decydują się firmy, do domu klienci najczęściej wybierają świerki - mówi pan Marek. Przy świątecznych placach z choinkami, znajdą się i tacy, którzy marzą o tym, aby to jodła towarzyszyła im właśnie w święta.

- To bardzo ładne drzewko, wręcz idealne. Co roku decyduję się właśnie na jodłę…Szkoda tylko, że jest taka droga - mówi Katarzyna, którą spotkaliśmy przy stoisku z choinkami przy ul. Spacerowej.

W tym roku na choinkę planuje wydać nie więcej niż 150 zł. Po dłuższej analizie wybiera jodłę kaukaską, świerka nie chce, bo nie jest odporny na ciepło i szybko opada.

Mimo że do świąt zostały jeszcze ponad 2 tygodnie, przy stoiskach z choinkami widać coraz więcej mieszkańców Trójmiasta. Teraz wybór jest większy, a osoby wyjeżdżające w okresie świątecznym chcą nacieszyć się pięknie przystrojonym drzewkiem. W Wigilię nie dostaniemy już ładnego drzewka, wszystko będzie przebrane.

Charytatywna wystawa oryginalnych choinek w Gdańsku. ZOBACZA jeżeli lubicie oglądać już przystrojone drzewka, koniecznie odwiedźcie wystawę choinek w Parku Handlowym Matarnia i w Kościele św. Jana w Gdańsku. Zobaczymy tam ozdoby w postaci m.in. kiełbasek, filiżanek, poduszek czy maskotek . Każda choinka należy do jednej z lokalnych firm i jest swego rodzaju wizytówką.Wystawa to przede wszystkim wsparcie Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz Funduszu Dzieci Osieroconych. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

A teraz najważniejsze! Gdzie znajdziemy najlepsze drzewka? Poniżej kilka punktów sprzedaży choinek.

* Nadleśnictwo Gdańsk z siedzibą w Gdyni, ul. Morska 200

* Leśniczówki w Gdańsku:
- Sobieszewo, ul. Tęczowa 41
- Matemblewo, ul. Matemblew-ska 14
- Renuszewo, ul. Spacerowa 1

* Leśniczówki w Gdyni:
- Witomino, ul. Olkuska 122
- Cisowa, ul. Marszewska 4

* Leśniczówka Sopot, ul. Leśna Polana 1

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!